PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BÖLÜCÜYLE UZLAŞILMAZ


Türk'ÇE
10-24-2007, 18:09
Bölücüyle uzlaşılmaz
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Erdoğan’ın teröristlere, “Parlamentoya girin, orada siyaset yapın” dediğini belirterek, “Bu, mücadeleyi değil, terörle uzlaşmayı öngören bir politikadır” dedi.Uzlaşmanın bedeli bütünlüğümüz
Baykal, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bütünlüğünden ödün vermeden terörle uzlaşmanın mümkün olmadığını herkesin anlaması gerekir” dediCHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terörle uzlaşmanın mümkün olmadığını söyledi. Baykal, CHP TBMM grup toplantısında, hükümetin terörle mücadele politikasını eleştirdi. Terörün tahammül edilemez bir boyutta yükseldiğini, milli bir sorun haline geldiğini anlatan Baykal, sorunun doğru teşhis edilmesi gerektiğini bildirdi. Baykal, Türkiye’nin milli mücadele tarihinden buyana karşı karşıya kaldığı en ciddi tehditle bugün boğuşma durumunda olduğunun artık görülmesi gerektiğini söyledi. Baykal, Hakkari’de 12 askeri şehit eden teröristlerin Kuzey Irak’tan geldiğini, 8 askeri de alıp Kuzey Irak’a götürdüklerini ifade ederek, “Kuzey Irak’tan Türkiye’ye bir saldırı yapıldı, 12 şehit verdik, 8 askerimizi aldılar ve götürdüler. Kimlerin götürdüğü belli, götürenlerin kimlerin himayesinde olduğu belli. Onlara kimlerin destek olduğu belli” dedi.

Yol geçen hanı
Baykal, benzer olayın İsrail’de ya da Kübalılar tarafından ABD’lilere karşı veya İngiltere’de yapılmış olması durumunda ne olacağını sordu. “Ciddi ülkeler, vatandaşlarına terör saldırıları düzenlenmesine izin vermezler” diyen Baykal, “Türkiye, yol geçen hanına döndü. Cinayetler işleniyor, saldırılar yapılıyor. Nereden geldiği, kimin himaye ettiği belli” ifadesini kullandı. Baykal, ortada bir teşhis ve strateji olmadığını savunarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her sözünün terörü etkisiz kılmayı değil, terörü azdırmayı öngören bir sonuç yarattığı iddia etti. Erdoğan’ın “Teröristlere parlamentoya girin, orada siyaset yapın” dediğini, bunun terör karşısında aciz bir tavrı ortaya koyan politika olduğunu öne süren Baykal, “Bu, terör karşısında mücadeleyi değil, terörle uzlaşmayı öngören bir politikadır. Bu uzlaşmanın bedeli, Türkiye Cumhuriyetinin ulusal bütünlüğüdür. Türkiye Cumhuriyetin ulusal bütünlüğünden ödün vermeden terörle uzlaşmanın mümkün olmadığını herkesin anlaması gerekir” dedi.

Ya komşu olursun...
Baykal, “Kuzey Irak, Türkiye karşı saldırıların karargahı haline gelmiş. PKK’nın büroları orada. Kandil Dağında karargahı duruyor. Kuzey Irak’a demeliyiz ki ‘ya PKK ya Türkiye. kararını al. Irak’a şunu anlatmamız lazım: ‘Ya komşu olursun ya da hedef olursun.’ Bir gazetecimizin gayet güzel formüle ettiği gibi ‘Ya komşu olursun ya da hedef olursun.’ Bu hepimizin ortak anlayışı” dedi.


24.10.2007/YENİÇAĞ

Türk'ÇE
10-24-2007, 18:17
Deniz Baykal'ın da, Ertuğrul özkök'ün yazısındaki gibi "...ya komşu olursun, ya da hedef.." bu söz herkesi ağzında sakız olmaya başladı.Bu sözün mânâsı; siz kukla devleti kurun biz tanırız demektir.Kabullenmez durumu nasıl açıkça dile getirebiliyorlar şaşıyorum.Ayrıca, bu söze katılan bir başka isimde Yaşar BÜYÜKANIT olduğu söyleniyor.Ağzından duyulmamış ama Aynı yazar yani Ertuğrul özkök, Büyükanıt paşa sözümden dolayı tebrik etti der gibi birşeyler yazmış.Durumun ciddiyeti karşısında tutumumuz nedir,duruşumuz nedir?Sokaklara dökülmek için illede şehit mi vermeliyiz?Yazık!
"Uyan Türk evladı uyan, otuz kupona alınmadı bu vatan..."