PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ORKUN - LATİN Benzerliği ve Nedenine Dair


Oğuz Yabgu
02-03-2008, 00:48
http://www.turkcutoplumcu.org/images/resimler/Orkun-Latin.jpg

Oğuz Yabgu
02-03-2008, 00:56
Artık bilimin gelişiyor olması, geçmişin gerçeklerini de su yüzüne çıkarmaya başladı. Orkun Abaçasının bir benzeri İskandinavya ülkelerinde bulunmuştur. Bunlar Runik alfabeli metinler olarak geçer. Harflere kendi ses değerlerini vererek metinler oluşturmuşlardır. "Biz onlardan almış olamaz mıyız?" Sorusuna şöyle cevap veriyoruz. Bu yazıtların daha eski olanlarını kendileri de okuyamıyorlar. Orkun yazısının bir türü de Macaristan'daki akraba bir halkın yazısı olan "Sekel alfabesi"dir. Sekeller Hunlardan kalma bir topluluktur. Ve sekel yazısı kendilerine aittir.

Bugün Romalılardan önceki ilk Avrupa medeniyetini kuran "ETRÜSK" lerin de bir Türk kavmi olduğu anlaşılmaya başlandı. Yapılan antopolojik çalışmalar ve DNA testleri Türklerle uyumlaşan Etrüsklerin de alfabeleri bulunmaktaydı. Ve biçim olarak Orkun yazısını anımsatmaktadır. Bu doğrultuda bizler, bu alfabeleri yayanların Türk kavimleri olduğunu düşünüyoruz.

Türk'ÇE
02-03-2008, 01:06
Dil ve yazılardan ziyade,Etrüsklerde de Türkler ve Moğollar gibi soyunun Kurta dayandığını dillendirirler... Ölüm ile ilgili adetlerinin de Türklere benzerliği mevcut...Biligler için sonusz teşekkürler..

Oğuz Yabgu
02-03-2008, 01:31
Ben teşekkür ederim arkadaşlar. Doğru, Romada da vardı. Zaten Kurt kültürü Romalılara Etrüsklerden geçmiş bir kültürdür.