PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mareşal Fevzi Çakmak anıldı


Akçura
04-10-2008, 22:50
Mareşal Fevzi Çakmak, ölümünün 58. yıl dönümünde Eyüp Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Tören, İstanbul Valiliği, Silahlı Kuvvetler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Mareşal Fevzi Çakmak'ın kabrine çelenklerin konulması ve saygı duruşuyla başladı.

Mareşal Fevzi Çakmak'ın özgeçmişinin okunduğu törene, İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Sabri Dereli, Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, Fevzi Çakmak'ın yakınları, gaziler ve askeri erkan katıldı.

Bu arada Fevzi Çakmak, Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle de anılıyor.

Etkinlikler kapsamında, Küçükçekmece Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda, Çakmak'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimi, şiirler ve Kurtuluş Savaşı oratoryosu yer alacak.


http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=4739

Türk'ÇE
04-10-2008, 22:57
K.çekmece belediyesi AKP'den fakat hakkını yememek gerekli bu konularda duyarlıdırlar. Derneğimizdeki Cumhuriyet etkinliğinde daime yer almışlardır. Çanakkale'ye de ücretsiz olarak turlar düzenliyorlar. Rahatsızlılarımda var fakat seçim zamanı oy istemeye geldiklerinde söyleyeceğim :D