PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogedai ve Yağmurun Kokusu'nun Üyelikleri Silinmiştir


Akçura
05-25-2008, 13:36
Bu oluşum da kişisel çıkarlar, menfaatler asla yer almaz. Yönetici makamı vs gibi kavramlar da çok önemli değildir. Önemli olan idealistliğin vermiş olduğu güç ile ülkümüze ilerlemektir. Nedir bu yaptığınız. Önce Nihal Atsız’ı eleştirdiğiniz sonra da Mustafa Kemal Atatürk’e sabetaycı göndermesi yaptınız. Çaşıt mısınız? Yoksa bilgisizlik mi? Bu saatten sonra bu oluşuma zarar verecek kim varsa durdurulacaktır. Bu sebeple Ogedai, Atilla Hun ve Yağmurun Kokusu’nun üyelikleri yasaklanmıştır. Bu duruma daha fazla tahammül edemeyiz. Hiç kimse Atatürk’e, Atsız’a alenen olmasa da hakaret edemez, bugün Türk olarak yaşamayı borçlu olduğumuz insanları unutamaz. Bozkurt otağında çakal barınamaz!

Mühendis
05-27-2008, 19:43
Arkadaşlara tavsiyem Sebataycı liboş kişilerden Türkiye gerçeklerini öğrenmesinler.

kobali
05-28-2008, 21:19
Türkiyenin tek bir gerçeği vardır ki; o da ülkesinin ali menfaatlerinin önüne kesmek için yarışan soros çocuklarıdır. Avrupanın densiz politikacılarından gelen ulufeler çok tatlı gelmekte. Geldiğimiz bu noktada ülkemizi denklem yapmamıza hiç gerek yoktur. Bu günün türkiyesi, hainlerin elinde yıpratılmaktadır. Bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içip ihanet edenlerin, bir gün gözüne dizine duracaktır. Hiç bir ihanet sonsuza kadar yaşamaz...

Tanrıkut
05-28-2008, 21:40
http://turkcutoplumcu.org/fikirmeydani/index.php?topic=2679.0

Konunun gelişimini merak edenler burdan okuyabilirler. Arkadaşlar kendilerinin yanlış anlaşıldığını iddia ediyorlarsa, açıklama için üye olabilirler.

Yağmurun Tütüsü
05-29-2008, 00:59
1-Bilgisayar numarasından engellemişler, girip de karşılık vermek mümkün olmadı. Girip de üye olmak nasip olmadı. Foruma da girmiyor.

2- Ne Atilla Hun’u tanırım, ne ogedai’yi tanırım. Hiç birini tanımam.

3-"Bu adam göründüğü kadar bilgili ve ermiş mi?" sözünden görüntüdeki adamı kastettik. Gayet de açık.

4-Konuyu ortaya yazdıysak, bilen birisi tarafından aydınlatılması umuduyla yazdık. Görüntüye internet ortamında rastladık, bu ortamda yazılan her şeye güven olmaz. Birisi bir şey der, bir sürü insan inanır. Bu nedenle söylediklerini kolayca çürüten birisi vardır bu sitede dedik kendi kendimize. Bu umutla yazdık. Bir konuyu ortaya koyup çürütemedikçe, o konudan kaçmak, çözüm müdür? Alacaksın, ortaya dökeceksin, kanıtlayacaksın işte budur diyip, iftira atanların suratlarına çarpacaksın. Bu konulardan kaçış yok, durmadan ya kötü niyetli birileri, ya da kandrılmış kişiler gelip bu konuyu önünüze koyacaklardır.

Atsız konusunda yapacak birşeyim yok. Keskin, tahrik edici, taş gibi söylemlere sahip: Yahudi, düşman, Froid düşman, komünist düşman... Her millet düşman. Froid niye düşman onu da anlayamadım. Günümüz ruhbiliminin, koca bir bilim dalının temellerini atmış bir insan.

Bu ülkede, komünist de var, yahudi de var, ermeni de var, kürt de var, bir çok millet de var. Birleştirici olmayı becerememiş. Söylemleri devamlı onları tahrik etmeye, kışkrtmaya yönelik. Emperyalizmin istediği de bu değil midir?

Bütünleştiri olacaksın arkadaş. Düşüncelerin herkesi içine alacak. Toplumu kaynaştıracak. Bu ülkede şu anda birliği sağlamak önemli. Bu düşüncelerle bir Toplum birliği de sağlanamaz, bir Türk birliği de.

Irkçılık imgesine şiirlerinde ve yazılarında bolca rastlamak mümkün.

Türkleri ve Türkçülüğü savaş ve şiddet ile özdeşleştirmiş.

Türklerin önemli özelliği bu mu?

Şu hakaret ve saldırılar üzerine kendimi açıkçası savunasım bile gelmedi:

Tardu:"Atsızda Mantıklı yan göremeyenler Sevgi de ahlaktan yoksun insanlardır.Sizlerin mantığı kanınızın bozukluğundan kaynaklı mantıksızlığa dönüşmüştür.Akifin siyasal görüşünün ne olduğunu bilmemeniz de keza bilgisizliğinizi göstermektedir.

Tardu:"Burada Kimseye oturup Atsız'ı anlatacak değilim çünkü Atsız'ın Türkçülüğü ve sevdası Türk soylu olup Türkçü olanlar içindir." Forumlar birilerine birşeyi anlatmak içindir. Bir şeyi tartışmak içindir. Oturup da soy sop lafı edebiliyorsun, o zaman oturup da anlata da bilirsin. Ayrıca Türkçe konuşan herkes Türktür. Türk soylu olmak da ne demek?

Tardu:"Tamam arkadaş sende kesin bir kırıklık var.Baba tarafında mı yoksa anne tarafında mı?
Bana Ezen ezilen geyiği yapma."

Tardu:"Olayı da saptırma Turist vb örneklerle saçmalama."

Tardu: "Burda senin gibi bir terbiyesize karşı yapıcı olmak zorunda da değilim."

Akçura: Yağmurun kokusu üç kuruşluk bilginle önce Atsız’ı eleştirdin."

Tardu özellikle benim anamı, babamı merak etmiş. Ben de bir karışıklık olabileceğini ve kanımın bozuk olduğu üzerinde durmuş. Bu onun ırkçı kafa yapısından kaynaklanmakta. Ben senin anana babana laf mı ettim? Dediklerimin tersini iddia ediyorsan nedenleriyle birlikte güzelce açıklayarak yaz da okuyalım. Ama o bunu yapmak yerine saldırmayı yeğlemiş.

Akçura, tersini iddia ediyorsan, hakaret edeceğine sen de açıkla, nedenleri ortaya koy, haksız olduğumu gösterecek kanıtlar sun.

Tanrıkut efendi adammış. Çeşitli şeyler sunarak, bu böyle değil de şöyledir demiş. Nedenlerinden bahsetmiş. Birşeyler açıklamış. Bir toplumcuya yakışan davranışları sergilemiş. Memnunun ondan.Sevgilerle!
Bu sözleri de onun, seviyesini, terbiyesini ve kültürünü göstermektedir:
"Atsız'ın bu makalesine katılıp katılmamak Türkçülük ya da Türklük için bir ölçü değildir. Atsız'ı yargılamak haddinde değiliz ama yargılayanlar için de ölçü olmamalıdır."


Şimdi ayrıca soyumu sopumu merak edenlere de cevap vereyim:

Antalyalıyım. Antalyanın bir ilçesindenim(Antalya-Mersin sınırında).Anam yörük, babam yörük. Memleket de orası. A0 kan grubundanım.

Sizler Oktay Sinanoğlu'nun düşüncelerinden bir hayli uzaklaşmışsınız.

Tanrıkut
05-29-2008, 01:41
Merhaba atılma nedeniniz Atsız'ı beğenip beğenmeme değil. Atatürk'ün manevi şahsiyetini zedeleyecek yayınlar eklemeniz.

Muhakkak ki Atsız'ın görüşleri de Oktay Hoca'nın görüşleri de Türkçülük içinde akımlardan bir tanesidir. Kabul edip etmeme konusunda özgürsünüz.

Dünya'nın her ülkesinde her milletten insan az ya da çok olarak yaşar. Milli devletin temeli bir milliyetin kültürü, dili, gelenekleri üzerinde kurulur. Mesela Almanya'da 4 5 milyon Türk olması, Almanya'nın ileri siyasetinde belirleyici unsur değildir. Alman çıkarları öndedir ve önemlidir. Atsız'ın vasiyeti sert olsa da orda anlatılan bireysel düşmanlık oluşturmak değil, milli şuuru uyanık tutmaktır.

Madem Oktay Hoca'yı seviyorsunuz Atatürkçü olmanız gerekmez mi?

Size sorumuz, Atatürk'e mason ya da Yahudi diyen bu adama katılıyor musunuz? Katılma nedeniniz fikirsel olarak Atatürk'ü sevmemeniz mi yoksa elinizde bir kanıt olup olmaması mı?

Emperyalizm'in Türklerin herkese düşman olması sağlamak gibi temel hedefi yoktur çünkü sonuçta bütün milletler birbirine milli çıkarları kesistiği kadar dost ya da düşmandır. O sebeple asıl tehlikeli olan ' bütün herkes kardeştir ' ya da ' Türk olup olmamışız ne farkeder ' şekilde yaklaşıp, milleti uyuşturan fikirlerdir.

Ama emperyalizmin daha doğrusu Haçlı ve siyonist ittifakın; Türkiye üzerinde kesin olan bir emeli vardır. O da Kemalizm'i ortadan kaldırmaktır. Cumhuriyet ilkeleri ve milli devlet fikrini ortadan kaldırmak asıl hedefleridir. Bunu yıkmak için Cumhuriyet'in kurucusuna her türlü saldırıyı yapmaktadırlar. Böylece onun nezlinde asıl yıpratılmak istenilen milli devlettir. Atatürkçülüğün onları rahatsız eden iki temel ilkesi vardır. Bunlar, milliyetçilik ve devletçiliktir. Milliyetçilik sayesinde milli şuur ve tepki verme her zaman canlı tutulur. Devletçilikle de yabancıların iktisadi tasarılarının önü kesilir. Dikkat ederseniz son 30 yıldır, Türkiye'de genelde gayrı milli ve özelliştirme yanlısı hükümetler
iş başına getirilmiştir.

Zamanında Rum ya da Arnavut diyenler, sonraları veledi zina diye iftira attılar. Şimdi de Sebataycı ya da mason ilan etme yarışındalar. Bunların sinsi emellerinin parçası olmak istiyorsanız, bu konuda yapabileceğimiz birşey yoktur.

Akçura
05-29-2008, 02:33
Ogedai’nin fikrini destekler görüntü neden paylaşıma sunulmuştur? Ayrıca mevzu bahis olan Atatürk iken bu davranış şekli doğru mudur? Soruları hâlâ kafamda iken sağlıklı bir yanıt veremeyip olayı kişiselleştirmekten çekiniyorum.

Genele hitap edip Ulu Önder Atatürk’ümüzün hem anne tarafından hem de baba tarafından soyunun incelendiği belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Kanıt da burada cevap da burada. Bilgilenmeniz ümidiyle…

www.turkcutoplumcu.org/dosya/ata1.rar

Yağmurun Tütüsü
05-29-2008, 02:37
1-Halkçıyız
2-Devletçiyiz
3-Laiğiz
4-Milliyetçiyiz
5-Devrimciyiz
6-Cumhuriyetçiyiz

Yukarıya şunları yazdım:

"Görüntüye internet ortamında rastladık, bu ortamda yazılan her şeye güven olmaz. Birisi bir şey der, bir sürü insan inanır. Bu nedenle söylediklerini kolayca çürüten birisi vardır bu sitede dedik kendi kendimize. Bu umutla yazdık."

Adam ermiş, bilgili tiplemesinde palyançonun tekidir. Eksiksiz bir yobazdır.

Tanrıkut
05-29-2008, 02:49
Yazışma ortamında yanlış anlaşılmalar olabiliyor, bunu en aza indirgemek karşılıklı iletişimle sağlanır. Fikirlerimizi her zaman savunabiliriz, bu konuda karşılıklı fikir alış verişi de yapabiliriz ama Türk büyüklerine iftira atılmasını hoş göremeyiz. Siz de bize yardımcı olmak istiyorsanız bir daha bu tür bilgi kirliliklerini ekleyip, kendinizi şüpheli duruma düşürmeyin.

Yağmurun Tütüsü
05-29-2008, 03:06
Ogedai:"Bir sorum olacak. Tartışmaya girmeden, öğrenmem için cevap yazarsanız sevinirim."

Bence o size güvenmiştir. Üzerinde bir bilgisizlik havası vardır. Bu konuyu savunanlara karşı, ne cevap vereceğini bilememe korkusu vardır. Bu nedenle size sormuştur, size sığınmıştır?Öyle bir niyeti olduğunu sanmıyorum.

Madem o konuya değinmiş, ben değineyim dedim. Niyetimi yukarda yazdım.

Atsız'ı benimsemeyenler Türkçü toplumcu olamazlar mı? Casuslukla alakası olduğunu sanmıyorum.

Tanrıkut
05-29-2008, 03:17
Ogedai daha önce de Atatürk'ün Yahudi olduğunu iddia eden bir izgi eklemişti. Kaldı ki kendisi bu ağelinde uzun zamandır bulunmaktadır, onca yazılan çizilenden ve eklenenden sonra bu konuyu gündeme taşıması biraz abeste iştigaldir. Ama yine de haklı bir açıklaması varsa ekleyebilir.

kobali
05-29-2008, 17:43
Sevgili yağmurun tütüsü. Sizin burada yazdıklarınızı satır aralarıyla okudum. Kötü niyetli birisi olmadığınız intibahı uyandı bende. Verdiğiniz adresi yada sunumu bilmiyorum ancak sayın yöneticimizin bu konularda gayet uyanık ve ciddi davranışlar içerisinde olduğunu yakinen biliyorum. Eğer kastı aşmış bir davranış varsa, uyarısını nezaketen yapabilme erkini çekinmeden kullanıyor. Bu ağeli bağcı dövme değil, üzüm yeme ağelidir. Bunu algıladığınıza eminim. Eğer bir çelişkiyi burada paylaşmak istiyorsak, gerekçeni koyarak yapmalıyız. Türkiyede yaşayan Türkleri Anadoludan kovma sevdalıları hiç bir dönem bitmemiştir. Bunu, artık bilmeyen yok gibidir. Bu refleksleri kazanıma döndürmek isteyen hanlerin, emellerinin bir parçası olmamak için, canımızdan bile önde tuttuğumuz değerlerimizi, çelişkilere kurban etmemeliyiz. Ben bunları yazarken bir öğüt verme gibi bir istencimin olmadığını anlamanızı isterim. Yahudi yada israiliyat aleyhine bir şeyleri bu ülkede yazdığımız zaman birileri kıyametler koparıyorlar. Bu ülke Türklerin midir, yoksa yahudilerin mi? Ya da şöyle bir safsata atayım. Birileri yahudilere uşak olmamız konusunda bilinç yaratıp, Türklüğü mü yok etmenin çabalarını güdüyor? Bakı ben tüm samimiyetimle yazıyorum. Bu tür yazılarımdan sonra elektronik postama hemen tehtitler yağıyor. Ben yaşamımı ülküme adadıysam, vatanımın bekası için hiç bir son umurumda olmaz. Çünkü o emperyalist vampirlerden daha çok seviyorum ülkemi ve değerlerini. Çelişkiyi paylaşım için bile olsa, ülkemin sarsılmaması gereken değerlerini savunacağız elbette. Çünkü yaşadığımız sarsıntılar, bizleri biz yapan en önemli refleksleri de sarsmaktadır. Sözün özü: yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın ingiliz ya da yahudilerin uşağı olmalarını asla istemiyorum. Bunun için bizlere özgü değerlerimize asla toz kondurmamak için canım pahasına mücadele edeceğim. Aslolan budur...