Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı

Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı (http://www.turkcutoplumcu.org/fikirmeydani/index.php)
-   Tepkilerimiz (http://www.turkcutoplumcu.org/fikirmeydani/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın! (http://www.turkcutoplumcu.org/fikirmeydani/showthread.php?t=5860)

Tanrıkut 01-02-2008 03:59

Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Eğitim-Bir-Sen'in Hükümete Sunduğu Önerilere Tepki

Türk Eğitim-sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, Eğitim-bir-sen'in Hükümete Sunduğu Önerilerin Düşündürücü Olduğunu Söyledi.

Sendika binasında basın açıklaması yapan Akkaya, çeşitli basın yayın organlarında çıkan habere göre Şanlıurfa'da bazı illerin katıldığı istişare toplantısının sonuç bildirgesinde yer alan "Yerel dil lehçelerin seçmeli ders olarak okutulması sağlanmalıdır. Eğitimin tüm kademelerinde herhangi bir ideolojinin dayatılmasından vazgeçilmeli, ideolojik eğitimden demokratik eğitime geçilmelidir. İlköğretim okullarında okutulan öğrenci andı yeniden gözden geçirilmeli, etnik farklılıklar ve evrensel değerler dikkate alınarak yeniden dizayn edilmelidir. Öğrencilerin törenlere katılma zorunluluğuna son verilmelidir" şeklindeki hususların dikkat çekici olduğunu söyledi. Akkaya, bu ifadelerin düşündürücü olduğunu belirterek, "Öğrenci andında dile getirilen hususlardan bir tanesi bile, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne sadakatle bağlı olan Anayasamızda ifadesini bulan 'milli kimlik' vurgusundan rahatsızlık duymayan hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını rahatsız etmeyecektir. Dolayısıyla rahatsızlık duyanların niyetlerinin ve amaçlarının sorgulanması gerekmektedir. Ayrıca yine aynı maddede öğrencilerin törenlere katılma zorunluluğuna son verilmesi istenmekte. Okullarımızda yapılan törenler bellidir. Bunlar; resmi kutlama ve bayramlar için yapılan törenler, haftada iki kez yapılan İstiklal Marşı törenleri ve öğrenci andının okunduğu törenlerdir. Acaba sendikacı arkadaşımızı huzursuz eden törenler bunlardan hangisidir ki, öğrencilerimizi kendilerince bir eziyetten kurtarmak istemektedir" dedi.

tepkiler için
http://www.egitimbirsen.org.tr/index...459&Itemid=166

Türk'ÇE 01-02-2008 13:13

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Kaynak bulamadım.Eğitim-bir-sen sayfasında bulunan şube haberleride dâhil, bir şey göremedim.Bu konuda yazılı bir kaynak olursa, daha iyi olur ve ciddiye alınırız düşüncesindeyim.
Kim ciddiye alacak,ne düşünüyoruz bu konuda...?
Çoğunuzun bildiği gibi Sayın Şuayip ÖZCAN "Türk eğitim sen" başkanı bizlerle aynı fikirde olup, eğitimin milliliği için çaba göstermektedir ve hergün Yeniçağ gazetesinde eğitim ile ilgili tepkileri sert bir şekilde dile getirmektedirler.Şayet bu konuyu kendisine ileterek yardım dilersek hiç şüphem yok yardım gelecektir.Bize hissetirmese bile elinden geleni yapacaklarından eminim.Bu sebeple sözlerin söylendiği bir yazı varsa bunuda iliştiririz, yoksa sayfadaki haberi olduğu gibi gönderip yardım isteriz.
Ayrıca tepki metni ile biz de burdan başlayalım.

Türk Eğitim sen sayfasından da duruşunu belli ediyor.
http://www.turkegitimsen.org.tr/

Türk'ÇE 01-02-2008 13:21

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Şimdi farkettim Türk eğitim sen safasında konuya yer vermiş.
http://www.turkegitimsen.org.tr/modu...rticle&sid=750

Türk eğitim sendikası ile iletişim kurmaya çalışacağım...

BEYATLI 01-05-2008 14:23

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Bu ne şimdi... Ahir zaman mi geldi... Bir gün de bir haber okuduğumda yüzüm gülsün ya...

Türk'ÇE 01-05-2008 19:56

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Esenlikler,Türk eğitim sendikası tepkisini gösteriyor ve eğitim bir sendikasından yanıtlar geliyor...
Türk Eğitim Sendikasına teşekkürler...

http://www.turkegitimsen.org.tr/modu...rticle&sid=752

Sevgi ve saygılarımla...

semih34 01-07-2008 16:39

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Bu kadar da olmamalı. Türk'lüğümüzün üzerine basmaya devam ediyorlar. Ben orta okul ve lise de okurken törenleri ve İstiklal Marş'larını sabırsızlıkla bekler kalbimden gönlümden okurdum. Bunlar ne yapmaya çalışıyor?

Türk'ÇE 01-07-2008 16:53

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
Sayın Semih 34, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Konuya duyarlılığınız ayan beyan belli oluyor.Yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fakat, Türk milleti'nin çilesi yalnızca bunun ile bitmiyor, daha pek çok konuda tepkilerimizi ve soylu duruşumuzu göstermek istiyoruz.Bu ve buna benzer bir çok çalışma sayfamızda mevcut.Sizde aramıza katılarak bize destek olacağınızı algılıyoruz.
Tekrar aramıza hoşgeldiniz.
Sevgi ve saygılarımla...

sule_ 01-14-2008 00:23

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
hem Türklüğümüze kadar girdiler hemde özgür düşünce ortamımız yok üniversite öğrencisiyim ama burda istediğim gazeteyi, kitabı okuyamıyorum onun b unun korkusuna giydiklerimize bile dikkat etmek zorunda kalıyoruz herseye,heryere yavaş yavaş girdiler...

Tanrıkut 03-17-2008 16:13

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
İstiklal Marşı'nda ilahi krizi
17 Mart 2008
Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
İstiklal Marşı'nda ilahi krizi
EĞİTİM Bir- Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Uşak Şubesi tarafından 13 Mart'ta düzenlenen ‘İstiklal Marşı'nın Kabulünün 87'inci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gecesi’nde ilahi krizi yaşandığı ortaya çıktı. İstiklal Marşı okunacağı sırada, hoparlörlerden 30 saniye boyunca ilahi yayını yapılması şaşkınlık yarattı.

Uşak Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen geceye İl Müftüsü Osman Akdemir, AKP Uşak İl Başkanı Ali Işık, Eğitim Bir- Sen Uşak Şube Başkanı Sezai Yılmaz ve çok sayıda sendika üyesi öğretmen katıldı. Program sunucusu, davetlileri saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumaya davet etti. Bilgisayardan yapılan ve sesin hoparlöre verildiği yayında, bir anda ilahi sesi duyulması salonda şaşkınlık yarattı. 30 saniye devam eden ilahi yayınına son verilmesinin ardından İstiklal Marşı müziğine dönüldü. İstiklal Marşı okumaya başlayan davetliler, yayının ikince kez takılması ile ikinci bir şok yaşadı. Daha sonra sorun giderilip İstiklal Marşı tamamlanabildi.

Eğitim Bir- Sen Uşak Şube Başkanı Sezai Yılmaz, olayın bir talihsizlik olduğunu söyledi. Yılmaz, “İstenmeyen bir olay yaşandı. Bilgisayar başındaki görevli arkadaşımızın bir anlık dikkatsizliğinden kaynaklandı ve hemen düzeltildi” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/84...d=229&sz=46780

kobali 05-25-2008 18:24

Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!
 
1970 li yıllarda sağ ve sol olarak ayrıcalıkların yaşandığı yıllarda, bir ve der takıları alınarak toplum örgütleri kurulurdu (pol-der, pol-bir gibi). O zamanlar sağcıların vatanseverlerden teşkil ettiği inancı vurgulanır, der takısı alanları komünist, sosyalist, kısaca solcu diye dışlardık. O zamanlar bu birliklerin tohumunu atanlar vatan haini devşirmeler miydi acaba? Bu gün bu birlikler birer birer deşifre olmakta ve onarılmaz fitursuzluklarla halka gündem oluşturmaktalar. Yanarım o zaman heba olan o güzelim günlerime!


24 Saatlik Zaman Dilimi +2. Şuan Saat: 23:20.

vBulletin® Sürüm 3.8.4
Telif ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Türkçü Toplumcu Ağalanı'nın tüm hakları Türk Milleti'ne aittir. Kaynak göstererek alıntı yapmak serbesttir.
Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56