Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türk Harsı(Kültürü) ve Tarihi > Türk Tarihi

Cevapla
 
Seçenekler Tarz
Eski 12-28-2008, 23:38   #1
Tanrıkut
Yönetici
 
Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
İletiler: 2,177
Varsayılan Türk kadınları..

Türk kadınları..
Gülsev Eyüboğlu İrhan
"KANA DOYMAYAN KANLI KATİL DİNLE-TANRI ADINA ANT İÇERİM Kİ-KANA DOYMAYAN SEFİLİ,SENİ-BEN KANLA DOYURACAĞIM."
Tomris Kağan M.Ö.529..yıllarında yaşayan TÜRK Kadınlarının ANA sı Tomris Kağan'ın genetik kodu tarih boyunca devam etmiştir.etmektedir,edecektir.
Cesur Ucin ANA;Hoelun(Hulan)Ucin-Tarih onu yenilmez TÜRK Kahramanı Cengiz Han'ın anası olarak tanır.Ancak Hoelun Ucin,Ortaasya toplumlarının tarihine kendi adıyla,dev bir imparatorluğun kurucusu;ATA-ANA,Ucin ANA olarak girmiştir. 1155 baharında,Onan Irmağı boyunca bir arabanın önünde oturmuş,doru atının üstünde saçlarını savurarak ilerleyen eşi Merkitlerden Yeke-Çikuduyu takip ediyordu.Bir günlük eşiyle obasına giderken,birden önlerinde bir Tayçiut atlısı belirdi.Pervasızca 13-14 yaşlarında olan gelin Hoelun Ucin i inceliyordu.Sonra dört nala uzaklaştı.Tekrar üç dört atlıyla geri döndü.Olayı hemen kavrayan Hoelun Ucin eşine"Bu adamların niyetini anlamadınmı?Hepside birbirinden beter.
Anlaşılan benim yüzümden seni öldürecekler.Hayatta kalırsan benim gibi pek çok kız bulursun.Haydi al şunu ve hemen git"dedi.Eşine gömleğini çıkarıp verdi."Beni özlersen gömleğimi çıkarıp koklarsın.Haydi hemen git hayatını kurtarmaya bak." Bir günlük eşi Yeke Çiledu;hemen dört nala oradan uzaklaştı.Arkasından takip eden Tayçiutlar ona ulaşamadılar.İlk defa tek olarak onu inceleyen Yesugey Batur;Hoelun Ucin e artık benim eşimsin dedi.Ucin epeyce mücadele etti.Kocasını bu uğruların elinden kaçırıp kurtardı ancak ona bir daha kavuşamıyacağını bildiği için kaderine razı oldu.
Büyük bir aşkla ona tutulan Yesugey Batur la evlendi.İlk oğulları Temuçin;bir Moğol otağında(çadır)yumruk şeklinde avucunda bir kan pıhtısıyla doğdu.Daha sonra dört oğulları daha doğdu.9 yaşına giren Temuçin e kız bakmak için diğer obalara giden Yesugey;uzak yoldan yorgun gelirken bir Mergit çadısında misafir edildi.10 sene önceki kız kaçırma olayını hatırlayan Merkitler yemeğine zehir kattılar.Ağrılar içinde obasına vardı ancak Ucin in kollarında son nefesini verdi.Geriye 25 yaşında bir eş 5 oğul bıraktı.Onun ölümüyle oba karıştı.Hemen Kızıltuğu alıp obanın başı olduğunu ilan eden Ucin;tümgayretlerine rağmen koskoca bozkırda 5 çocuğuyla yalnız bırakıldı.Ve hatta onları takip etmemesi içinde uyarıldı.Yesugey Batur un Kızıltuğunu Otağına dikti.Savaşcı elbiselerini giydi.Bozkırın acımasız şartlarında avlandı.Savaştı oğullarını büyüttü.

İlk oğlu Temuçin i Han gibi yetiştirdi.Ona ve diğer çocuklarına ok atmayı ata binmeyi avlanmayı ve savaşmayı öğretti.Temuçin'i Han olarak yetiştirdiği için Yesugey in kızıltuğunu ona teslim ederken"Han Temuçin;ben anan yahut kardeşlerin dahi;milletine kim ihanet ederse kesinlikle affetmeyeceksin.Affedersen,Han olamazsın ve dahi Bozkırlara dağılıp parça parça olan milletini toplayıp DEVLET kuramazsın ve milletin hep düşmanda esir kalır."diye ona ANT içirdi. Hoelun(HUlan)Ucin ANA;Temuçin i TÜRK Buyruğuyla yetiştirerek dünyaya nam salan ve gelmiş geçmiş en büyük Moğol Türk İmparatorluğunun kurulmasını sağladı.Ucin ANA hiç bir zaman yenilmeyen bir Ulus-kavim yaratmayı başardı.Cengiz Han (ki Türk Töresi)ATA-ANA Ucin'i kendisinden sonra en yetkili Noyan tanıdı ve tüm impatorluğa kabul ettirdi. ATA-ANA Tomris Kağan,gelecekte Devleti nin devamı olarak yetiştirdiği oğlu Pers Kralı Kiros'a esir düşünce kendini öldürmüştü.Tomris Kağan hem oğlunun intikamı hemde milletinin geleceği için;Kiros a seni kanla boğacağım diye ant içmişti.Andını yerine getirdi Kiros un orduları kat kat fazla olmasına rağmen onları yendi ve Kiros u öldürdü.Ve TÜRK kavminin boylarından olan milletinin devamını sağladı.ATA-ANA Hoelun Ucin de;yetiştirdiği yenilmez Cengiz Han sayesinde,yine TÜRK boylarından Moğolların,Narmanların,Tayiçütlerin,Mergitlerin ve diğer boyların devamını sağladı.

Cengiz Han;TÜRK DEVLETİ Töresi olan;devlet buyruğuna yönetici yetkisini tanıyarak,ondan sonra kurulan Türk ve Moğol Devletlerinde bu yetki Osmanlı Devletine kadar devam etmiştir. Asya Tarihinin yine en müthiş kadınlarından biride Raziye Sultan dır.Ancak Raziye Sultan dört yıl yönetici kalabilmiştir.İlk defa İslam Hukukuyla yönetilen Devletinde;Türk Töresini devam ettirmek istediği için tüm savaşcılığına rağmen haince katledilmiştir. 1200 yıllara kadar;islamı kabul eden Türklerde,Devlet Yönetimi yedi şartında "erkek olmak"şartı yoktur.Daha sonra erkek olmak şartı;Arap Fıkıhcılarının Hz.Muhammed'in hadislerindendir diyerek"Devletini bir kadına teslim eden kavimden hayır çıkmaz"iddiasında bulundukları için,Türklerde kadın yönetici töresi terkedildi.Halbuki Hz.Muhammed'in Ordusunda kadın komutanlar vardı. Cengiz Han dönemine rastlayan 1200 lü yıllarda;Hindistanda Delhiyi Başkent yapmış İltutmuş Kağan ın kurduğu başka bir TÜRK Devleti hüküm sürüyordu.Orta Hindistanı egemenliği altına alan bu cengaver ve üstün devlet adamı İltutmuş Kağan 1236 yılında hastalanınca oğulları olmasına rağmen ilk çocuğu Raziye Sultanı veliaht gösterdi.Böylece müslüman olan TÜRK lerde ilk kez bir kadın veliaht oldu.Tüm engellemelere,fetvalara rağmen Raziye Sultan Devlet Başkanı oldu.Babası gibi adaletli cesur ve halkını koruyan bir yöneticiydi.Fil sırtında;yüzü açık peçesiz silahlı ve asker kılığında daima halkın içinde gezdi.Devlet Buyruğu olarak"Haksızlığa uğrayanlar,üzerlerine kırmızı giysiler giysinler(kırmızı TÜRK töresidir-Hintliler hep beyaz giyiyorlardı) ki bende onları görüp farkedeyim.Onlarla yüzyüze görüşerek,dertlerini dinleyeyim".

Halk tarafından çok sevilen Raziye Sultan;islamı bahane ederek bu tavırları dolayısıyla yerinde gözü olan kardeşleri tarafından iffetsizlikle suçlandı.Raziye Sultan;yakınlarının dedikodulardan kurtulması için mutlaka evlenmesi gerektiği uyarılarına aldırmadı.Daha sonra isyancı güçlerin Türk Komutanı Altanoğluyla evlendi.Her zaman ordularının en önünde isyancı Hindularla savaştı.Her seferinde asileri püskürttü ama ne yazık ki onu islam düşmanı olarak gören kendi askerlerince ihanete uğradı.Üvey kardeşi Behram Şah ordusuna yenildi.Eşi Altanoğlu ona kaç canını kurtar diyerek savaşa savaşa öldü.Günlerce at üstünde yol alan Raziye Sultan;rastladığı bir Hintli köylüden su istedi.Bir ağaca yaslanarak suyunu içerken hain Hintli onun savaşcı bir kadın olduğunu anlayınca üzerindeki kıymetli taşlar için sinsice Raziye Sultanı harçerledi. Raziye Sultanın sadık askerleri heryerde onu aramaya çıktılar.Elbiselerini satmaya çalışan Hintliyi tutuklayarak ölüsünün olduğu yere geldiler. Askerleri ;cesur,yılmayan en önde savaşan Komutanlarını,Cenne Irmağı kenarına gömdüler.Daha sonra yıllarca ona ağlayacak halkı ve askerleri,kahraman Sultanları Raziye'ye Türbe inşa ettiler. Tek başına dört yıl Hindistana hükmeden,kendi adına para bastırtan ve Nevbet çaldıran Raziye Sultan ın yaman kişiliği yazdığı şiirlerden birinin dörtlüğünde bellidir.

-GÜNEŞ IŞIKLARININ-ARADA BİR BÖYLE TİTREŞMESİ-BENİM GİBİ GAZABLI BAKIŞLARIMDAN -DEĞİLDİRDE NEDİR YANİ?.... Bu yazımı; Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ve asil TÜRK ULUSUnun yüreği ,şanlı tarihinde nice nice zaferlerle TÜRK ULUSUnu taçlandıran kahraman TÜRK ORDUSU na ve geçmişte ve bugün ORDUMUZDA görev yapan TOMRİS KAĞAN ın Hoelun(HUlan)Ucin Ananın,Raziye Sultanın Dilşat Hatun un Türkan Hatun un,daha nicelerinin ve KURTULUŞ SAVAŞIMIZDA TÜM CEPHELERDE SAVAŞAN KUTSAL İSTİKLALİN KADINLARINA-TÜRK ULUSUNUN YÜREĞİ TÜRK ORDUSUNDA GEÇMİŞTE VE ŞİMDİ GÖREV YAPAN KAHRAMAN TÜRK KADINLARINA-İÇİMİZDE BESLENEN ÇİYAN SOYLARININ TÜRLÜ ŞEREFSİZLİKLERLE ŞEHİT ETTİĞİ YİĞİTLERİMİZİN ASİL ŞEHİT ANALARINA VE TÜM TÜRK ANALARINA ARMAĞAN EDİYORUM... VE EN BAŞTA "ZÜBEYDE HANIMA "
__________________
Türküz,Türkçüyüz,Atatürkçüyüz!
Tanrıkut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Tarz

Yetkileriniz
Konu Açmaya Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
İletinizi Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Fikirmeydanı Kuralları
Hızlı Erisim


24 Saatlik Zaman Dilimi +2. Şuan Saat: 16:50.


vBulletin® Sürüm 3.8.4
Telif ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Türkçü Toplumcu Ağalanı'nın tüm hakları Türk Milleti'ne aittir. Kaynak göstererek alıntı yapmak serbesttir.
Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56