Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 09-12-2007, 19:13   #1
ogedai
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Kişiler!

Sayın Arkadaşlarım,
Kimileri olayları, kimileri kişileri, kimileri ise fikirleri tartışır. Ülkede öyle bir akım var ki, sadece insanları tartışıyoruz. Tartıştırılıyoruz. Artık kendi başımıza bile tartışma açamıyoruz. Bütün tartışmalar önümüze açılmış ve yarı tartışılmış olarak geliyor zaten. Bir kısım aldanmış ise başkalarının fikirlerini savunmak için birbirine girmeyi, başkalarının aklıyla akıllı olmayı fikirleri tartışmak sanıyorlar.
Yeni fikirler getiremeyecek olanlar kalabalık yapıyorlar, bu bulanık suda ise av daha kolay oluyor. Biz Deniz Baykalın, Devlet Bahçelinin vb. neyini konuşuyoruz, niçin bu insanların abuk subuk fikirlerini birbirimize anlatmaya falan çalışıyoruz. Bunlar kim? Türkiye Cumhuriyeti ya da Türk Dünyası için yeni, ilginç, tutarlı bir fikirleri var mı? Yoksa onlarda birbirlerine tutunarak yani birbirleriyle tartışarak, ip atarak, laf atarak mı var olabiliyorlar.
Bu insanlar sadece kişileri konuşabilecek kadar aciz. Farkındalar mı bilmiyorum ama hiçbiri bize şöyle "hah oldu şimdi" dedirtecek bir şey yapmadı.. Sadece eh hiç yoktan iyidir diyebiliyoruz. Mevcut sistem ve sistem koruyucuları bizi yedi bitirdi.. Mahvetti. Yakında işgal yöntem değiştirip tankla tüfekle yapıldığında bunu anlayacağız. Cephede herkes ülkesini korur ama bu adamlardan koruyamıyoruz kendimizi. Hep kötünün iyisini seçmek zorundayız.

Gönlünce istediğin partiye oy veremiyorsan demokrasiden bahsetme!

Tekrar saygılarımla..
Eski 09-13-2007, 00:10   #2
ogedai
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Kişiler!

Çok özür dilerim kimseyi incitmek istemem. Ancak Tepkilerimiz olduğu için biraz açıldım galiba. Daha sert düşünüyorum, çıkarken ancak bu kadar sansürleyebiliyorum.. Bunlar iyi insanlar. Türk Dünyasını yönetme şerefine erişebilmişler (ya da eriştirilmişler) bu bile büyük onurdur. Ancak icraatleri heyecanlarının, hezeyanlarının çok gerisinde.. Gereksiz tartışmalar yapıp bizi de oraya buraya sürüklüyorlar. Yani bu insanları efendi efendi tartışarak bitiremedik, doyamadık onları konuşturmaya. Biraz sert olmak gerekmiyormu.

Ben daha iyi olmalarını istiyorum ama gittikçe bizden önce bataklığa saplanıyorlar. Kim haber veriyor "ülke gitti daha ne yapıyorsun" diyor. Hiçbiri! Kimin söylemesi, bas bas bağırması lazım? .......? Peki işgal şekillenip, madden başlarsa da böyle sakin mi olmalıyız? Yeni dünya düzeni'nden kim bahsediyor? Hiçbiri!Bunları söyleyemeyen adamları içerisinde neden barındırıyor siyaset?

Bir tanesi bahsetti Erbakan.Ben sevmem. İyidir kötüdür. O da "sizi kurtarırım ama din koşuluyla" dedi.. dedi ve gitti. Önemli olan kurtarıp kurtaramaması değil. Zaten psikolojik savaşı kaybetmekte olan bir topluma afedersiniz ama "çirkin" dayatmalar yapılmaya çalışılması. Küresel oyuna karşı geldiğini söyleyen tek adam koşullarla (din dayatması) gelmek istiyor. Bu ne ola ki? Nasıl yönetim nasıl siyaset? Diğerleri alaşağı olma korkusu ile bahsetmiyorlar bile küresel sermaye tehlikesinden. Eminim buna karşı planları vardır ama bize söyleyemiyorlar korkudan.Bu yaptıkları, insanlarını hayatları pahasına düşmandan haberdar etmemeleri ayıp değil mi?

Seçenekler
Tarz