Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Genel İşleyiş > İstekleriniz

Seçenekler Tarz
Eski 11-22-2007, 15:09   #1
ogedai
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Misyonerlik Faaliyetleri

Misyonerlik faaliyetlerini, misyonerlik yapan kuruluşları, kişileri incelemek üzere bir bölüm açılmasını öneriyorum. Bilmediklerimizi öğrenelim...
Eski 11-22-2007, 22:46   #2
zh4n
Senior Member

İletiler: 105
zh4n - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Ynt: Misyonerlik Faaliyetleri

Kendi dinimiz hakkındaki gelişmeleri öğrenmek için bir bölüm yok misyonerliğe bence hiç gerek yok !
Eski 11-23-2007, 00:31   #3
ogedai
Konuk

Sayın zh4n,

Ben size dinimiz hakkında bilgi edinebileceğiniz ağelleri önereyim, siz de bize misyonerlik faaliyetlerini inceleyen ağelleri önerin.
Eski 11-23-2007, 14:55   #4
zh4n
Senior Member

Yok teşekkür ederim bende mevcut öğrenebileceğim ağelleri..
Eski 11-23-2007, 15:12   #5
KEMALİST
Otağ Sorumlusu

İletiler: 283

Bu yıl Rize'nin Pazar ilçesine ingilizce eğitim bahanesiyle gelen öğretmenler misyonerlik yapıyordu.
ama bunlar serbest bırakıldı
Kendi dinimizi öğrenmek istiyorsak Kuran-ı Kerim'in Türkçe açıklamalısını oku Elmalılı Hamdi Yazır'ın Tefsirini al oku
ama misyonerliği önlemek lazım Tayyip Erdoğan serbest bıraktı biz engellemeye çalışalım
Eski 11-23-2007, 16:11   #6
ogedai
Konuk

Ülkemizin bir Yahudi - Hristiyan savaşının ortasında olduğunu biliyormuyuz? Misyonerlik faaliyetlerini aynı zamanda birbirlerine karşıda yapmaktalar. Bu bakımdan tahmin ettiğimiz düzeyden daha güçlüler ve maddi açıdan olağanüstü bir destek alıyorlar. Konuyu bu açıdan da incelemek gerekir. Mesela protestan Ermeni vatandaşların üzerinde katolik baskılar oluşturuluyor (katolik, evrensel demek) bütün bunlar savaşın kızışmasına olanak veriyor. Ve tabi biz İslam olanlar da bu kızışmış, kızıştırılmış ortamlardan payımıza düşeni alıyoruz.. Dikkatli olmak gerekiyor, bize ait olmayan savaşlar üzerimize yamanmaya çalışılıyor. Dink davasının etnik değil, dini hatta misyonerlik faaliyetlerini ilgilendiren bir cinayet olması muhtemel. Misyonerlik faaliyetlerinin engellenmesi, önünün kesilmesi gerekir. Birbirimizin yolunu kesmekten daha akıllıca olduğu kanısındayım. Kişisel anlaşmazlıklar, bilgilendirme düzeyindeki alış verişlerimizin önüne geçerse istenilen ortamı biz yaratırız ya da yaratılmış bu ortamı besleriz diye düşünüyorum.. Bilen varsa bizi bilgilendirsin.

Teşekkür ederim.
Eski 11-23-2007, 23:07   #7
zh4n
Senior Member

Alıntı:
ogedai Rumuzlu Üyeden Alıntı
Ülkemizin bir Yahudi - Hristiyan savaşının ortasında olduğunu biliyormuyuz? Misyonerlik faaliyetlerini aynı zamanda birbirlerine karşıda yapmaktalar. Bu bakımdan tahmin ettiğimiz düzeyden daha güçlüler ve maddi açıdan olağanüstü bir destek alıyorlar. Konuyu bu açıdan da incelemek gerekir. Mesela protestan Ermeni vatandaşların üzerinde katolik baskılar oluşturuluyor (katolik, evrensel demek) bütün bunlar savaşın kızışmasına olanak veriyor. Ve tabi biz İslam olanlar da bu kızışmış, kızıştırılmış ortamlardan payımıza düşeni alıyoruz.. Dikkatli olmak gerekiyor, bize ait olmayan savaşlar üzerimize yamanmaya çalışılıyor. Dink davasının etnik değil, dini hatta misyonerlik faaliyetlerini ilgilendiren bir cinayet olması muhtemel. Misyonerlik faaliyetlerinin engellenmesi, önünün kesilmesi gerekir. Birbirimizin yolunu kesmekten daha akıllıca olduğu kanısındayım. Kişisel anlaşmazlıklar, bilgilendirme düzeyindeki alış verişlerimizin önüne geçerse istenilen ortamı biz yaratırız ya da yaratılmış bu ortamı besleriz diye düşünüyorum.. Bilen varsa bizi bilgilendirsin.

Teşekkür ederim.
Kendi dinimizi sitede öğrenmekten çekindiğimiz bir ortamda zaten misyonerlikten bahsetmemiz saçma kanısındayım bende..Ayrıca din bölümü açılsın derkende nasıl ki dilimiz hakkındaki bütün sorunları tartışıyoruz misyonerlik gibi sorunlarıda tartışırız kastetmiştim ama siz ilk tepki gösterenlerdendiniz..
Eski 11-24-2007, 00:17   #8
ogedai
Konuk

Sayın zh4n,

Fikrinizi belirtmiştiniz. Konuyla ilgilenmiyorsanız, müsade edin, diğer arkadaşlarımız da fikir beyan etsinler. Daha önce ki tartışmaları buralara taşımak bize yakışmaz. Ayrıca daha önce de belirtmiş olduğum gibi, bu tür fikir alış-verişleri bizim için faydalı olacaktır.

Bir diğer konuysa, sizinde söylediğiniz gibi kendi dinimizi siteden öğrenmekten gerçekten çekiniyorum.

Dilerseniz, izin verirseniz, bu hoş olmayan kısır çekişmeyi sonlandıralım. Zaten din meselesi, sadece benim karşı çıkmamla sonlanmadı, ortak bir karardı.

İlginiz için teşekkür ederim.
Eski 11-26-2007, 21:44   #9
Kahvecioğlu
Konuk

Din üzerinde tartışılacak bir mesele değildir yoksa konu başka mecralara yöneleceği %100'dür.
Vicdani meseleyi tartışmanın manasıda yoktur zaten.
Kaldı ki "ülkemizdeki misyonerlik" faaliyetlerin altında başka konular mevcut,siyasi ve gizli devlet politikaları.
Seçenekler
Tarz