Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Türkçü Toplumcu Görüş > Soru-Cevap

Seçenekler Tarz
Eski 03-29-2008, 13:14   #1
ogedai
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Haim NAHUM kimdir?

Haim NAHUM kimdir? Loza antlaşmalarında ne görevle bulunmuştur? Hangi müdahalelerde bulunmuştur?
Eski 03-29-2008, 13:51   #2
ASLIM
Türkçü Toplumcu

İletiler: 429
Varsayılan Ynt: Haim NAHUM kimdir?

HAİM NAHUM: Bu kişi Mısır hahamı olan bir siyonisttir. Kendi adamlarına ve masonlarına: '' Yanlış yapıyorsunuz; Anadolu'yu işgal etmekle Müslüman Türkleri sindireceğinizi sanıyorsunuz. Hayır, birkaç yıl içinde bu milletin yeniden dirileceğini, toparlanıp derleneceğini hesaba katmıyorsunuz! Öyleyse yapılacak şey; Lozan antlaşmasıyla bunlara bir fırsat tanıyıp, bu zaman içinde İslamiyet'ten uzaklaştıracak, din ve tarih şuurunu unutturacak bir iman ve ahlakı tahribat süreci geçirilmeli, ekonomileri çökertilmeli, siyasi partilerden gazetecilere, hepsi ele geçirilmeli... Ülkelerini parsel parsel satacak hale getirmeli, yumuşak ve kolay lokma yapıldıktan sonra, Türkiye parçalanıp büyük İsrail'e katılmalıdır. '' dedi.

Ve bütün bunlar; maalesef bu güne kadar tatbik edildi ve en son merhale için bu AKP pohpohlanıp iktidara yerleştirildi. (NOT: Bu Haim Nahum, Atatürk'ün zehirlenmesinde de parmağı olan Yahudi'dir.)

http://www.millicozum.com/index.php?...tent&task=view

Yukarıdaki bağlantının yalancısıyım Sevgili Gönüldaşım : Cümleler oldukça düşük olmasına rağmen; metnin asıl halini korumanın önemini düşünüp herhangi bir değişiklik yapmadım; bazı yazım-noktalama hatalarını düzeltmeye çalıştım...

Bu sormaca çok yerinde olmuş.. Şahsen hiç fikrim yoktu... Teşekkürler...

Eski 03-29-2008, 14:21   #3
ogedai
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Ynt: Haim NAHUM kimdir?

Ben teşekkür ederim Haim NAHUM aynı zamanda Lozan'da İsmet Paşanın danışmanlığını yapmıştır. Kendisini bu göreve kim getirmiştir?
Seçenekler
Tarz