Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Kitap Önerileri

Seçenekler Tarz
Eski 05-12-2008, 22:08   #1
TürkVolki
Junior Member

İletiler: 17
Varsayılan Beynimizi Kimler ve Nasıl Yönetiyorlar / Küresel güçlerin psikolojik savaş yön..

Dr. Tahir Tamer Kumkale'nin Beynimizi Kimler ve Nasıl Yönetiyorlar / Küresel güçlerin psikolojik savaş yöntemleri isimli kitabını okudum ve bitirdim.

Kitabın içerisinde birçok buraya yazılmaya değer inci vardır ama bunlar benim kitabın yarısından sonra altını çizdiklerim ve benim en çok dikkatimi çeken yerleridir.

Kitapta Atatürk’ün sözleride mevcuttur fakat onların hepsini koymuyorum. Yazarın görüşlerini ağırlıklı koyuyorum. Yanlış anlaşılmasın..

Kıbrıs’ta Türk toplumu, kendilerini Rumlara bağlayacak ve topraklarını kendi elleriyle teslim ettirecek Annan Planı referandumuna çoğunlukla “Evet” diyebiliyor. Daha dün “ya taksim ya ölüm” sloganları ile meydanları dolduran insanlarımız, bu toptan satış karşısında tamamen tepkisiz kalabiliyor. / sayfa 148

Dünyayı paylaşan küresel mimarlar, artık milletlerin oluşturduğu üniter devletleri istememektedir. Onlar, her türlü kültürel değerlerini lüks tüketime endekslemiş, içi boş dünya vatandaşları istemektedir. Bu yüzden halkların beyinlerini satın alarak, ülkeler teker teker ele geçirilmeye başlanmıştır. /sayfa 167

Atatürk diyorki;

“Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, evvela bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelimki milli benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avıdır.”
/sayfa 171

Eskiden Boğaz Köprüsü’nde naklen atlama seansları izlerdik. Bunlar kaldırıldı, artık kimse köprüden atlamıyor. /sayfa 226

NATO müttefikimiz Fransa başta olmak üzere pek çok ülkenin parlamentolarından konuya ilişkin olarak, “Fransa; 1915′te Ermenilerin Osmanlı İmparatorluğu tarafından saykırıma uğradığını kabul eder” şeklinde yasalar çıkarılmıştır. Ermeni soykırımı meselesini en fazla işleyen ve Ermenilere en fazla destek veren ülke ne yazık ki NATO Müttefiklerimiz Fransa’dır. Bu ülkeyi stratejik ortak olduğumuzu iddia ettiğimiz ABD takip etmektedir. /sayfa 262-263

Sokaklarda Türk devletine isyan bayrakları açarak küfreden, araç ve gereçlerini yakıp yıkan PKK sempatizanları kol gezerken ve bunlara herhangi bir işlem yapılamazken, ömrünün elli yılını üniforma altında geçiren bir komutanın emrinde çalışan kişilerle ilgili duygularını açıklamasını “Çete oluşturmak” olarak nitelendirebilen yargı mensuplarının bulunması, yargı erkini derinden yaralamıştır. /sayfa 321

1991 yılında bütün dünya ABD önderliğindeki müttefik güçlerin Irak’a saldırılarını CNN televizyonunun canlı yayınlarıyla sinema filmi izler gibi izledi. Bağdat başta olmak üzere Irak şehirlerinin bombalanması başarıyla kurgulanmış muhteşem görüntülerle atari oyunu misali defalarca yayınlanarak beyinlere kazınmıştır. İnsanların tepesine ölüm yapdıran bombalar sanki bir çeşit havai fişek gösterisi şeklinde tasvir edilmekteydi. /sayfa 325

Öneririm.
TürkVolki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 05-14-2008, 01:08   #2
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,182
Varsayılan Ynt: Beynimizi Kimler ve Nasıl Yönetiyorlar / Küresel güçlerin psikolojik savaş

Ağ betik olarak elinde olan varsa gönderebilir.
Seçenekler
Tarz