Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 08-11-2008, 01:32   #1
Aylaberk
Gönüllü

İletiler: 17
Varsayılan SARI SAÇLIM MAVİ GÖZLÜM NERDESİN

Hristofyas’ın gerçek yüzünü ortaya koyan konuşmasının YouTube da ki videosunu izlerken gözüm Sarı Saçlım Mavi Gözlüm videolarına takıldı. Gerçekten de çok güzel çalışmalar yapılmış. Zaten Türkünün sözleri birer harika. Mahsuni Şerif yine olayı odak noktasından yakalamış.
Bir Türkü namelerinde Türkiye gerçeği ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Videolar resimlerle de desteklenince tüylerim ürpererek izledim o videoları. Şimdi bu yazımı da Sarı Saçlım mavi gözlüme yalvaran Mahsuni Şerif’i dinlerken yazıyorum. Acaba bir daha gelir mi Samsun’dan. Bir daha gelir mi dersiniz böylesi sarı saçlı mavi gözlüler.
O türküyü dinlerken, o kısacık dörtlüklerde Türkiye gerçeğini bir kez daha gördüm.
İrticanın odağı olduğu mahkeme kararlarıyla tescil edilmiş, fakat kapatılması Demokratik olarak etik bulunmamış bir parti tarafından yönetiliyor Türkiye’m.
Türkiye’min içinde bulunduğu bu duruma verecek bir isim bulamıyorum. Ancak rejim açısından tehlikeli girişimler demek geliyor içimden. Tehlikeli oyunlarda diyebiliriz.
Mahsuni Şerif boşuna bir daha gel Samsundan demiyor. Şu anda Türkiye de Büyük Önderin, Gençliğe Hitabesindeki tehlikeler, tamda söyleniş sırasına göre gerçekleşmektedir.
İşin en acı tarafı da Sarı saçlı Mavi Gözlüyü çağırma ihtiyacı duymamızdır. Bu durumlara düşmüş olmamızdır. Onun emanetine onun gösterdiği yoldan yürüyerek sahip çıkabilseydik, bu emanete hıyanet etmeyecek devlet adamları yetiştirmeyi bilseydik, şimdi bu türkü bir yalvarış türküsü değil, o kahramana duyulan hasretin Türküsü olurdu.
Hadi biz cumhuriyeti ve demokrasiyi tam olarak anlayamadık ve özümseyemedik diyelim. Bu gibi hallerde o sarı saçlı, mavi gözlünün yaptıklarını yapacak cesarete ve yurt sevgisine sahip fertlerde mi yetiştiremedik de sarı saçlım, mavi gözlüm neredesin diye ona sesleniyoruz.
Bu gün Türkiye bu durumu yaşarken Kıbrıs’ta da başka bir tehlike kapımızı çalmaktadır. Hirstofyas yıllar önce bir röportaj sırasında Yunanistan dan kendisine sorulan “enosisi unuttunuz mu?” sorusuna verdiği cevapta açık bir dille itiraf etmiş. “Enosis fikrinden ayrılmadıklarını. Yalnız onlar bu işin silahla olmayacağını, silahla adanın bölündüğünü, politik yönden bu Enosisi gerçekleştireceklerini” söylemiş. Bu da YouTube da yayınlanmaktadır.
Enosisi politik yönden geçekleştireceklerini savunan bu insana nasıl güvenecek bizim Toplum Liderimiz. Halkımız demiyorum, çünkü halkımız şu anda kime güveneceğini şaşırmış durumda. Bu anlaşmayı halk yapmayacak. Taraflar anlaştıktan sonra halkın onayına sunulacak. Zaten iki lider anlaşmadan önce bu ortaklığı öylesine allayıp pullayacaklar ki halkımız buna evet demek zorunda kalacaktır.
Bu evetle Kıbrıs adasına veda edeceğiz.
Bu evetle halkımız Avrupa Birliğine girerek kimliklerine sahip çıkacaklarını sanarak anlaşmayı onaylayacaktır.
Fakat bu anlaşmaya onay verirken Rum’un Enosisine de onay verdiğini hiç düşünmeyecektir.
Neredesin sarı saçlım, mavi gözlüm, nerdesin, nerde.
10.8.2008
Aylaberk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz