Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 08-18-2008, 14:02   #1
Aylaberk
Gönüllü

İletiler: 17
Varsayılan ÜRPERTEN İTİRAF

Hani derler ya zaman her şeyi unutturur diye. Gerçekten de bu söz çok doğru.
Günlerdir internetten bazı gazetelerimizin arşivlerini araştırıyorum gördüklerim karşısında dudaklarım uçukluyor ve bu sözün doğruluğunu bir kez daha anlıyorum. Bizler neleri unutmuşuz da kimleri başımıza getirmişiz. Bu unuttuklarımızın bazılarını zaman zaman yazılarımda belirttiğimde oluyordu.
En son dün Elektronik Postama fikirlerine çok değer verdiğim bir arkadaşım tarafından elektronik postama gönderilen bir iletide unuttuklarımız içinde, belki de en korkuncu olan bir gazete manşet yazısını yine unuttuklarımız kategorisinde sizinle paylaşmak istedim.
Manşet şöyle, 28 Kasım 1995 tarihli POSTA gazetesinin manşeti.
“ÜRPERTEN İTİRAF”
Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gül “Artık Cumhuriyet döneminin sonu geldi” dedi.
Gül bunu kime, nerede söylüyor,
İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlanan röportajda, Refah’lı yönetici laik sisteme cumhuriyete açıkça meydan okudu.
Gazete İngiliz The Guardian gazetesinin o röportajla ilgili kısmının da fotokopisini yayımlamış.
Şimdi bu zihniyetlerin Türkiye Cumhuriyetinin başında olduklarını görünce, İnsanın tüyleri ürperiyor. Ulusalcıyım diyen herkesin bu gün tutuklu olarak, ulusalcı olmak suçundan yargılanacakları günü beklediklerini düşününce sinirlerim geriliyor.
Soruyorum kendi kendime Türk milleti olarak biz nerede hata yaptık acaba.
Hatamız, 1938’den sonra Türkiye’nin bağımsızlığına sahip çıkamamamız mıydı?
Hatamız, Atatürk ilke ve devrimlerini iyi anlamamış olmamız mıydı?
Hatamız çok partili rejime geçerken, henüz daha demokrasiyi tam olarak kavramamış oluşumuz muydu?
Yoksa hala içimizde ki, kolaya kaçma iş güdüsünden kurtulamamış olmamız mıydı, bizi ulus devlet kavramından uzaklaştıran?
Aslında cumhuriyet rejiminin bittiğini söylemek Çok korkunç bir gerçek, hemen ardından ikinci Cumhuriyetçilerin türemesi ve daha bu ikinci cumhuriyet kavgalarının yapıldığı sıralarda ise ortaya üst kimlik alt kimlik yakıştırmasının atılması gerçekten de çok korkunç.
Tüm bunları Refah Partisinden kopan sözde değişimcilerin başlatmasıydı asıl korkunç olan. Refah Partisi kanlı mı gelelim kansız mı derken onlar hazmettire hazmettire geleceğiz demişlerdi.
Nitekim hem hazmettiğimiz, hem de içimize sindirdiğimiz bu cumhuriyet düşmanlarını ikinci kez iktidar yapışımızdan da belli olmaktadır.
Tüm bu gerçekleri unuttuğumuzun da bir göstergesidir, önce onların daha sonra da PKK’nın Çankaya’ya dek devleti ele geçirmeleri.
Evet, şimdi soruyorum?
Bu gün Çankaya’da oturan o zat, kimin cumhurbaşkanıdır?
TBMM’nin başkanlığını yapan o zat, hangi meclisin başkanıdır?
Başbakan sıfatıyla devletin yönetiminde bulunan o zat hangi devletin başbakanıdır.
Açık yüreklilikle söyleyebilirler mi acaba “Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin” diye.
Söyleyemezler çünkü onlar demokrasiyi, amaçlarına erişebilecekleri bir araç olarak görüyorlar.
18.8.2008
Aylaberk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-20-2008, 02:06   #2
Çığır_Türk
Junior Member

İletiler: 27
Varsayılan Ynt: ÜRPERTEN İTİRAF

gerçek olan, insanı ürpetmez, sahtesinden ürpermek gerekir. adamda cesaret var itiraf ediyor. aynı cesaret Kemal Atatürk ün devrimlerini sahiplenenlerde olsa, Bak bakalım o zaman, ürperti neymiş? Atatürk ün kurduğu cumhuriyeti, akp nin eline kim düşürdü? bunu düşünmek gerekir. ilk yanıt, Atatürkcü geçinenler, laik yobazlardır. din başkadır devlet başkadır diyen, laik dinci yobazlar.. aşırı dinciler devlete zarar veremez. pineklesinler oturdukları yerde pineklendikleri kadar. onlardan yana sorun yaşanmıyor. sorunun tek kaynağı, laikci din yobazları dır. onlardır Atatürk ün kurduğu, Türkiye Cumhuriyetine külfet olan.

saygılar çığır türk
Çığır_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-20-2008, 13:43   #3
kobali
Bölüm Sorumlusu

kobali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,312

İngilizin yönetimini canı- gönülden isteyenler gibi!
Eski 08-28-2008, 08:20   #4
Aylaberk
Gönüllü

Sevgili Çığır_Türk, yorumun için teşekkür ederim. maalsef onlarda ki cesaret bizde yok işte. daha doğrusu çylesine bir tezgahın içine çekiliyoruz ki, evinin geçimini temin etme derdinde olan vatandaş çocuğuna bir iş bulma, kendine bir aş bulma derdiyle etrafında olan biteni göremiyor. şöyle bir örnek vermek istiyorum. doğdukları günden itibaren CHP'li olduklarını bildiğim, ayrıca dinine mutaasıp sayılacak türden, o kadar köklü aile tanıyorum ki şimdi AKP'li nedeni ise AKP'nin çocuklarına iş vermiş olması. en acısı da AKP'yi gerçekten inananrak savunuyor olmaları. çok basit bir çrnek gibi ama Türkiye gerçeği bu. aş ve iş derdinde olan insanlar da cesaret olamaz. zengini de aynı derten muzdarip, onlarda servetlerini büyütememk korkusuyla bu yolu seçiyor. anlayacağımız şu ki, AKP Türk halkını en zayıf noktasından ele geçirmiştir. Din ve Para. bu durumdan nasıl kurutuluruz bilemiyorum. Saygılarımla.
Eski 08-28-2008, 08:26   #5
Aylaberk
Gönüllü

Sevgili kobali, İngiliz yönetimini canı gönülden isteyenler, istedikleri ülkede yaşama hakkına sahipler. ne diye çekip gitmiyorlar da ülkemizi toptan İngilize bağlama savaşı veriyorlar onu anlamış değilim.

Seçenekler
Tarz