Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 08-19-2008, 07:54   #1
Aylaberk
Gönüllü

İletiler: 17
Varsayılan TEK DEVLET TEK MİLLET OLMAK ÇÖZÜM MÜDÜR?

3 Eylül’de yapılacak Kapsalı müzakerelere ısınma görüşmesinden sonra 10 Eylül’de asıl görüşmeler başlayacak.
Şimdi şöyle hiç abartısız ve eleştirisiz bir gözle bakalım bu görüşmelerden çıkması muhtemel sonuçlara. Kısacası Çözüm olduğunda olacaklara.
Çözüm tüm dünyada olduğun gibi Kıbrıs’ta da olması istenen bir şey. Çözüm istemiyoruz diyen yoktur. Sağcısından solcusuna her kes bu çözümü istemektedir.
Peki, çözüm olduğu takdirde bizi neler bekliyor. Abartmayacağım ve eleştirmeyeceğim dedim ya, yinede ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu çözüm olabilmesi için hangi şartlar gerekliydi. KKTC’den vazgeçeceğiz. Türk ordusunun güvencesinden vazgeçeceğiz. Türkiye’nin garantörlüğünden vazgeçeceğiz. Nüfusun azaltılmasına göz yumacağız. Yani TC’li (yerleşiklerin) geri gönderilmelerine göz yumacağız.
Evet, bu şartlarda bir çözüm bize ne kazandıracak.
Çözüm olduğu takdirde Avrupalı olacağız. Artık Yurt dışına çıkışlarımızda vize sorunu yaşamadan Avrupa Birliğinin tüm ülkelerine elimizi kolumuzu sallaya sallaya girip çıkabileceğiz.
Türk parasının yerini Avro alacak.
Yaşam standart’ımız yükselecek.
Bazı ufak tefek ayrıntılardan başka da bir şey gelmiyor aklıma.
Çözümün istenmesinin en önemli üç faktörü bu, halkımız sırf bunun için nelerden vazgeçecek birde ona bakalım.
Tek devlet tek millet olacağız. Bunun anlamı Türk olmayacağız. Elen olacağız demektir. Bu gün dünyada Kıbrıs halkı denince kim akla geliyor Rum’lar yani Elen ırkı. Birleştiğimizde Tek millet oluşumuz nasıl olacak. Kıbrıslı denilen yeni bir halkın temelleri atılmıştır. Kendine Kıbrıslı dedirten bu halk henüz çözüm olmadan Türklükten vazgeçmiştir. Çözümden sonra ise büsbütün vazgeçmek zorunda kalacaktır. Böylece adada Elen Nüfusu bir kat daha artacaktır.
Asker güvencesinden mahrum, Türklüğünden vazgeçmiş bir halk burada hangi hakkını savunabilir? Daha doğrusu bir hak iddia edebilir mi?
Güneyin KIBRISLI olarak saydığı halkın dışında kalan TC’li Yerleşiklerin adayı terk etmelerinden sonra, tamamen azınlık durumuna düşürülen Türklerin birde Türkiye’nin garantörlüğünden de vazgeçtiğini düşünürsek, Türklerin burada en ufak bir şansları kalmıyor haklarını aramak için.
Kıbrıs Cumhuriyeti zaten vardı, var olmaya da devam ederken, KKTC diye bir devlet olmayacak. Kıbrıs Cumhuriyeti içinde bir azınlık olarak yeni türetilen KIBRISLILAR da kendilerine bir yer bulmaya çalışırken, çözümle birlikte gelen asimilasyonla kendi öz benliklerini unutacaklar.
Bakın katliam yapılacak, yeniden kan akacak filan demiyorum. Abartmayacağım dedim ya. Hani bizim barış havarileri Türkiye’nin garantörlüğünün bir anlamı kalmayacak AB’ye girildikten sonra diyorlar ya. Bende ona dayanarak kan akacak filan demiyorum. Yalnız şunu hatırlatmak istiyorum ABD’nin ünlü Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, bu konuya uygun çok güzel bir söz etmiş. “Hiçbir güçlü devlet müttefikleri için intihar etmez”
Bizde AB’ye girdik diye kendimizi güvence altında sanmayalım. Zira KIBRISLILILARIN AB içinde bir yeri yoktur. Balkanlarda ve Kafkasya’da yaşananlar çokta uzak geçmiş değil. Kissinger’in sözünü de unutmayalım.
Çözümsüzlük çözüm değildir diyorlardı bu Avrupa sevdalıları. Şimdi soruyorum. Tüm güvencelerden yoksun, Tek devlet, tek millet olarak azınlık statüsüne bile sahip olmadan yapılacak anlaşmalardan doğacak sonuçlar ÇÖZÜM MÜDÜR?
19.8.2008
Aylaberk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-20-2008, 14:04   #2
kobali
Bölüm Sorumlusu

kobali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,312
Varsayılan Ynt: TEK DEVLET TEK MİLLET OLMAK ÇÖZÜM MÜDÜR?

Rum demek, Romalı demektir. Küresel efendiler eski Roma imparatorluğunu yeniden diriltmek gayesindeler. Papanın apar topar İstanbula gelerek Yeni Roma imparatorluğunu taktis etmesi unutulmamalıdır. İstanbulu tekrar Roma imparatorluğunun başkenti yapma çabaları, bu ülkenin içerisindeki hainlece de destek görmektedir.
Eski 08-28-2008, 08:32   #3
Aylaberk
Gönüllü

İletiler: 17
Varsayılan Ynt: TEK DEVLET TEK MİLLET OLMAK ÇÖZÜM MÜDÜR?

çok haklısın. Yeniden dığu ve batı Roma İmparatorluğunu yeniden diriltmek için harekete geçen bu bizans kalıntıların en büyük yardımcıları da maalesef bu gün KKTC'de ve Türkiyede yönetimi ellerine geçirmiş durumdadırlar.
Aylaberk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz