Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Görsellik(İzgiler bilen Sunumlar)

Görsellik(İzgiler bilen Sunumlar) Görüşlerimizi yaymak için yaptığımız çalışmalar

Seçenekler Tarz
Eski 09-14-2007, 19:02   #1
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan “Bizde varken bu duruş,Emiceniz olsa Bush,alayınız beş kuruş etmez Karadeniz‘de”

İsmail Türüt son albümünde yer verdiği, sözleri Ozan Arif’e ait “Plan Yapmayın Plan” adlı eserde Karadeniz üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekiyor.

Yöresinin müziğini kendine has üslubuyla yorumlayarak milyonların beğenisini kazanan İsmail Türüt son çalışmalarını “Dünya Tatlısı” adını verdiği albümde topladı. Müzik marketlerde satışa çıktığı andan itibaren Türüt hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan albümde birbirinden güzel 10 eser yer aldı. Son albümünün çıkışının 25. Sanat Yılı’na denk geldiğini belirten İsmail Türüt, “Ülkem, yörem ve kültürüm adına hep iyi şeyler yapmayı hedefledim. Var olduğum ve sevenlerimde beni desteklediği sürece bu değerlere hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Oyuna gelmeyelim
İsmail Türüt, çoğunluğu söz ve müziği kendisine ait parçaların bulunduğu albümde sözleri Ozan Arif’e ait “Plan Yapmayın Plan” adlı bir bestesine de yer verdi. Sanat hayatında Ozan Arif’i her zaman örnek aldığını belirten İsmail Türüt, bir takım çevrelerin Türkiye ve özellikle Karadeniz üzerinde oynamak istedikleri oyuna dikkat çeken bu parçanın kendisi için büyük önem taşıdığını vurguladı. Türüt, “Plan Yapmayın Plan” türküsünün kısa sürede gündeme damgasını vurup dillerde marş olacağını iddia etti.

Hayranları kapıştı
Sanatçı İsmail Türüt’ün son CD’si çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. “Dünya Tatlısı” adlı albümde 10 şarkı yer alıyor.

Alıntı:
Plan Yapmayın Plan
Plan yapmayın plan,
Gitmez Karadeniz’de.
Kahpelik yalan dolan,
Tutmaz Karadeniz’de.

Ne Coni’si ne Rus’u,
Pusu kurmasın pusu,
Bölücülük borusu,
Ötmez Karadeniz’de.

Bırakın çan çalmayı,
Ermenici olmayı,
Millet böyle dolmayı,
Yutmaz Karadeniz’de.

O gün öyle desinler,
Bugün böyle desinler,
Fatihalar, Yasinler,
Bitmez Karadeniz’de.

Şerefini şanını,
Ortaya kor canını,
Hiç kimse vatanını,
Satmaz Karadeniz’de.

Vatan satsa bir kişi,
Anında biter işi,
Türk ve İslam güneşi,
Batmaz Karadeniz’de,

Bizde varken bu duruş,
Emicemiz olsa Bush,
Alayınız beş kuruş,
Etmez Karadeniz’de.

Anladık var öcünüz,
Belli kuyruk acınız,
Kargaşaya gücünüz,
Yetmez Karadeniz’de.
Ozan ARİF
http://www.youtube.com/watch?v=FB1I4...elated&search=

http://www.youtube.com/watch?v=PuKQ2...elated&search=
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-15-2007, 13:09   #2
ASLIM
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan bizim satılık basın yine işbaşında!...

http://www9.gazetevatan.com/haberdet...0&Categoryid=1

Cinayeti öven klip! VİDEO

Karadenizli sanatçı İsmail Türüt'ün 'Plan yapmayın plan' adlı şarkısının sözlerinde Dink cinayetinin zanlılarına övgüler dizildi

İŞTE TEPKİ TOPLAYAN O KLİP

Türüt'ün tartışılacak şarkısında, 'O gün öyle desinler, Bugün böyle desinler, Fatihalar, Yasinler, Bitmez Karadeniz'de. Şerefini şanını, Ortaya kor canını, Hiç kimse vatanını, Satmaz Karadeniz'de' ifadeleri yer alıyor.

Şarkıcı İsmail Türüt'ün 'Plan yapmayın plan' adlı şarkısının sözleri ve 'Youtube.com'da yayınlanan klip tepkilere neden oldu. Şarkı sözlerine çekilen klipte, "Vatan satsa bir kişi anında biter işi" sözleriyle birlikte, öldürülen gazeteci Hrant Dink ve katil zanlılarının fotoğrafları yer alıyor.

Kim tarafından çekildiği belli olmayan klipte, Hrant Dink cinayetinin katil zanlıları, Dink'in cenazesinde çekilen 'Hepimiz Ermeniyiz' pankartlarının yazılı olduğu fotoğraflar da gösteriliyor. Çarşamba MHP İlçe Merkezi ile Samsun il merkezinden görüntülerin yer aldığı klipte, "Ogün öyle desinler bugün böyle desinler" sözüyle, Hrant Dink'i öldürmekle suçlanan Ogün S'nin, "Fatihalar, Yasinler bitmez Karadeniz'de" sözleriyle de cinayetin azmettiricisi olmak suçundan yargılanan Yasin Hayal'in görüntüleri veriliyor. "Hiçkimse vatanını satmaz Karadeniz'de. Vatan satsa bir kişi anında biter işi" sözlerinin geçtiği bölümde ise Dink'in Agos Gazetesi'nin önündeki cesedinin görüntüsü ekrana geliyor.

Ardından, "Belli kuyruk acınız. Karadeniz'den hain çıkmaz, kahraman çıkar" deniliyor ve görüntüde, Hrant Dink cinayetinin azmettiricileri ve katil zanlısının Türk bayrağı önünde çekilen resimleri geçiyor.

DİNK'TEN ESİNLENDİ

İsmail Türüt'ün şarkısı ve kime ait olduğu belirtilmeyen klip, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, aydınlar ve Hrant Dink'in ailesinin avukatlarının tepkisine neden oldu. Avukat Erdal Doğan, konuyla ilgili imza toplanıp Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacaklarını söyledi. Türkü sözlerinin kendisine ait olduğunu belirten İsmail Türüt, "Klip bana ait değil. Fatiha Yasindedir demek duadadır. 'Ogün öyle desinler' derken de Dink cinayetinin zanlılarından bahsetmedim. Böyle bir niyetim olsa 'Çakıcılar, Pekerler bitmez' derdim. Şarkıyı yazmamda Dink cinayetinin de etkisi oldu. Çünkü bu cinayet de ülke üzerine oynan oyunların bir devamı. Ancak çekilen klibi hiç beğenmedim. Görüntüler hoş değil" dedi.

Erdoğan'dan Pamuk'a Arınç'tan Kaya'ya

Klipte, Hrant Dink cinayetinin katil zanlıları, Dink'in cenazesinde çekilen 'Hepimiz Ermeniyiz' pankartlarının yazılı olduğu fotoğraflar ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Ahmet Kaya, Orhan Pamuk gibi ünlüler de gösteriliyor. Çarşamba MHP İlçe Merkezi ile Samsun il merkezinden görüntülerin yer aldığı klipte, "Plan yapmayın plan, plan gitmez Karadeniz'de. Bırakın çan çalmayı, Ermenici olmayı" sözleriyle birlikte, Hrant Dink'in cenaze resimleri veriliyor.
Eski 09-20-2007, 23:50   #3
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,835
Varsayılan Esenlikler

SELAM OLSUN İSMAİL TÜRÜT VE OZAN ARİF'E...

"Plan yapmayın plan"
Ozan Arif ve İsmail Türüt imzalı bu türkünün altına değil imza, kalıbımı basıyorum.

Sağ olsun sol olsun, hemen her kesime sızmış olan ve ne idüğü belirsiz adamlar derhal saldırıya geçtiler. Ne demiş Ozan Arif?Bırakın Ermenici olmayı demiş.Ne demiş Ozan Arif?Bırakın çan çalmayı demiş. Ermenileri vurun, kiliseleri yıkın mı demiş?Bu sözler; kimi, nasıl hedef gösteriyor söyler misiniz? Nereden biliyorsunuz o klibi şerefsiz bir hainin hazırlamadığını? Belki bir Ermeni, belki bir bölücünün işi!...

Piyasada bir çok şarkı var;
“Allahsız, şerefsiz, Allah belanı versin” şeklinde sözler içeren...

Alın bu şarkıları yapın bir klip!...

Klibe sevmediğiniz insanların resimlerini de oturtun..

E sonra?Gelsin bakalım şarkının güftecisi bestecisi!....
Söyle bakalım sen kime şerefsiz dedin?

Söyle bakalım sen kime Allahsız dedin(!)

Olacak iş mi bu? Türüt olayında aynen böyle bir komedi yaşanmakta.Dün, gece haberlerinde SKY Türk Tv’nin spikeri telefonda ısrarla ve küstahça soruyor İsmail Türüt’e; Özür dileyecek misiniz?Neden özür dilesin adam yahu? Zaten dilemedi de…Bu klibi Ozan Arif veya İsmail Türüt yaptı da, siz de bunu ispat etti iseniz amenna!.. Tepkilere dikkat edin!İçlerinde Mustafa Kemal’in çocuğuyum diye ciyaklayanlar çoğunlukta!Hem Mustafa Kemal’in çocuğu olacaksın, hem de Ermeni yağdanlığı olacaksın; Hem de, sapına kadar vatanseverlik kokan bu şarkıyı/Türküyü yazanları ırkçılıkla itham edeceksin.Yemezler anam!Türk ve Türklük karşıtları baş köşeye, Türk’üm diyenler ırkçılık kümesine!... Yıllardır uğraşıyorsunuz Vatanseverler Müslümanlar'ı ötekileştirmeye…Hangi milliyetçiden duydunuz, azınlıkları keselim sözünü?Birkaç kafatasçı sapık dışında kimden duydunuz, üstün ırk yakıştırmasını? Ozan Arif’in sözleri; vatanseverliğin “Ozanca tercümesidir” bence.
Her noktaya sızmış hainlere verilen bir mesajdır bence.

Ayrıca hiçbir kışkırtma, hedef gösterme de yoktur.

İsmail Türüt’ü tebrik ediyorum. Dün gece üstüne basa basa haykırdı:“Ben Müslüman bir Türk’üm” diye…Helal olsun İsmail, helâl sana!
Fatih’in fethettiği, ecdadımın kanıyla suladığı toprağa basarak ecdadıma küfretmeyi alışkanlık haline getiren pankartlı hainler!

Bilmelisiniz ki;

Nereyi sulandırırsanız sulandırın; Bu milletin gönlündeki vatan sevgisini ve millet olma değerlerini asla sulandıramayacaksınız!
Bilge Kağan da bizim, Manas da bizim, Fatih, Kanuni de bizim, Mustafa Kemal de bizim.

Hangi ırktan gelirse gelsin; Bu topraklarda yaşayan herkes, bu vatana sahip çıktığı sürece bizdendir.Yok eğer;
Vatan satsa bir kişi, elbette anında biter işi.

Nesi yanlış bu sözün?Bu söz, evrensel bir sözdür. Türkiye’de de geçer, Mozambik’te de, Hindistan’da da…
“Vatan satsa bir kişi, Makbuldür bu kişi, Her yerde yürümeli işi ” mi demeliydi Ozan Arif?

Plan yapmayın plan!

Bıktık artık planlarınızdan!
Bu güzel eserden dolayı sayın Ozan Arif’i ve İsmail Türüt’ü buradan selamlıyor ve tebrik ediyorum.

TÜRKER OĞUZ. / www.sonsayfa.com

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-24-2007, 00:39   #4
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Ahmet Kaya Ile Ismail Türüt Farki

Ahmet KAYA;Yıllarca askerlerimizi şehit eden PKKya yardım eden bu KİMLİKSİZ varlık, Almanyaya gittiğinde Türkiye için söylediği söz şudur;Arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım demiştir

Almanyada PKK bayrağı altında konser veren bu şerefsiz kişinin konser alanının kapısına astığı yazı
"Türkler ve Köpekler Giremez"

İşte benim değerli arkadaşlarım siz bu adamı dinliyorsunuz..
Zamanında bilmeden, PKKya dolaylı yoldan yardım ettik, çünkü bu kişinin kaset ve Cdsi alınıyordu ve kendi paramızla askerlerimize mermi yağmasına neden oluyorduk.
Bu kişinin ne kadar şerefsiz olduğunu öğrendiğimizde ise bazı insanların dediği şu sözler sanırım şehitlerimizi ve atalarımızın kemiklerini sızlatmıştır;
Ben adamın kendisini değil,şarkılarını seviyorum...

Askerlerimizi şehit eden her mermide bu kişininde payı vardır.

RADİKAL GAZETESİ;
15 Ağustos 2006 da şehit olan 5 askerimiz hakkında manşetten haber veren bu yayın organı, şehitlerimiz hakkında yaptığı haberden dolayı duyarlı vatandaşlar tarafındn aranmış ve Genel Yayın Müdürü ile görüşülmek istenmiştir.

Gazete sekreteri vatandaşlarımızı 1 saate yakın telefonda bekletmiş ve sonra ısrarlı konuşmalar sonunda Genel Yayın Müdürüne telefonu bağlamıştır.

Duyarlı vatandaşlarımızın merak ettikleri şey şudur;
"Şehit olan askerlerimize,sehit denilmek yerine "ÖLÜ" denilmiştir.
Sadece manşette değil her satırda ve her cümlede bu kelime kullanılmıştır.

Vatandaşlarımız bunun yanlışlıkla yapıldığını yada matbaa hatası olduğunu duymak isterler ama duydukları cevap onları şoke eder...

Radikal Gazetesi Genel Yayın Müdürü aynen şöyle demiştir;

Biz onları öyle görüyoruz...

Değerli Vatanperver Kardeşlerim,
Yukarıdaki kişi ve kurumlara verdiğin her kuruş sana, yada babana, yada annene, yada abine, yada ablana, yada kardeşine, yada tanıdığın sevdiğin birine PKK kurşunu olarak dönecektir, bunu sakın unutma...

Senin, çocuğunun, babanın, annenin, kardeşinin veya sevgilinin bu kişi ve kurumlara sadece para ile yardım etmesi (kaset, CD, MP3) vatana ve şehitlere yeterince ihanet zaten.
Lakin onların isimlerinin geçtiği TV programı, klipler, internet ortamı, kitaplar, resimler, aklınıza onlarla ilgili gelebilecek her şey şehitlerimize, bu toprağa ve bu bayrağa ihanettir. Senin gibi onlarda şehitlerin bu toprağa akıttığı kanla rahatça bu topraklar üzerinde uyuyorlar...

Damarlarında asil Türk kanı bulunanlar lütfen atalarımıza ve şehitlerimize artık sahip çıkalım.

Şerefsizlerle, kanı bozuklar artık karşımıza çıkarak cenk yapmıyor.
Bizi kullanıyorlar. Sinsice kendi paramızla ve kendi kurallarımızla sevdiklerimizin kanını döküyorlar.

Artık uyan Türk Evladı....!

Kazandırma bunlara.Alma ürünlerini tepkini böyle göster..

http://www.habervatan.com/detay.asp?hid=10229
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-25-2007, 17:23   #5
siyun_bike
Türkçü Toplumcu

İletiler: 112
Varsayılan Kız seni alacağım başına vura vura!

TARAFLAR birbirine yeteri kadar hakaret edip sustuğuna göre, artık yazabiliriz sanırım...

İsmail Türüt’ün şarkısına korsan klip çekip, "o gün" ve "yasin" kelimelerine gönderme yaptılar da, "suçluyu övmek"ten soruşturma açıldı ya...

"Allah’tan Sezen Aksu’nun şarkısına klip çekmediler" diye düşündüm bir an.

*

"Ne hayallerle ne ümitlerle

Mutlu olmaktı dileğimiz

Suçlu ne sensin

ne de benim...

Şimdi sensizim sen de bensiz

Her şey bir anda

anlamsız gelecek

İşte biz o gün tükeneceğiz..."

*

Çekse, çeker.

*

Veya ne bileyim...

"Bize de derler Çakıcı, yakarız konakları" türküsüne, Alaattin Çakıcı muamelesi yapmak istesen, yapabilirsin.

Çünkü illa suçlu ararsan...

"I’m the bombacı" bile var.

İtiraf bir nevi!

"Kan aktı, cinayeti gördüm" diye şahitlik yapan da var; "başım belada, tabancayı unuttum helada" diye kendini ihbar eden de.

*

Hayır, İsmail Türüt’ü savunmak değil tabii ki amacım.

Şarkılarımız ve yorumlama biçimimiz bir acayip... Onu anlatmaya gayret ediyorum.

*

"Kaşların arasına domdom kurşunu değdi" türküsüyle göbek atıyoruz mesela...

Halbuki, adamı alnının çatından vurmuşlar! Üstelik, Aşık Mahzuni’nin zırt pırt yakılan evi için yazdığı bir "ağıt" bu aslında... Gerdan kırıyoruz!

"Kolcular gelirse, teslim olmayalım Halil’im, aman kurşun sıkalım..."

Halil, bildiğin kaçakçı.

Aman kurşun sıkalım dedikleri arkadaşlar da, jandarma...

İşin matrak tarafı, orduevlerindeki düğünlerde bile en tutulan türkülerden biri bu.

(Burası da Aspat değil Halil’im, bölümünü, burası da asfalt değil Halil’im, diye okuyanlar da var maalesef!)

*

Yaşanmış olaydır...

Şiveli bir vatandaş, Polis Radyosu’na telefon eder, "dağlara gel, dağlara" şarkısını ister... Ve bu şarkıyı, asker-polis, tüm güvenlik güçlerine armağan eder!

5 dakika geçer...

Bir polis arar, Polis Radyosu’nu... "Dağlar seni delik delik ederim" şarkısını ister... Ve bu şarkıyı, biraz önce "dağlara gel, dağlara" şarkısını isteyen şiveli vatandaşa armağan eder!

*

Bayramda "moral" konseri için huzurevine gidip, "anan öle Cemil, baban öle Cemil, yetim kalasın Cemil" şarkısını söyleyen sanatçıyı da, hiç unutmam...

Müthiş moral olmuştu! Garibim ihtiyarcıklar, bayram bitene kadar ağlamıştı.

*

Şarkıya bak...

"Kábus dolu gecelerin

yastığın taştan

yatağın toprak

gözlerinde kan bulunsun

Acı dostun...

cehennem yurdun olsun

Derdinin dermanı

ecel olsun..."

*

Bismillahirrahmanirrahim!

Dinle, kelime-i şehadet getir.

*

Diyelim ki, "amanini kelle kelle, gel beni biraz yelle"de eğlenceli bir taraf buldun...

"Allah belanı versin" diye tempo tutulur mu arkadaş?

Yaşlı başlı kadınların TRT’ye çıkıp, koro halinde "tombul tombul memeler" demesine, ne demeli peki?

Yakışıyor mu, kerli ferli adamların, kadınlar korosuna baka baka, "gaytan bıyıklarımı sürsem nerelerine" diye sormaları?

Ne diyelim yani...

"Kaldıramazsan kaldırırlar gülüm" veya "arabada 5, evde 15" mi diyelim?

Kıstır, neresine sürersen, sür!

*

Uzatmayayım...

"Bir gün beni arzularsan geeeel", "pantolonunu çok sevdim, çıkar onu bebeğim", "Konyalı’dan başkasına bastırmam..." Ve hatta "Aramızda top var!"

Hepsi kabul de...

"Anasının yanında

kızını kucakladım!"

Oha be birader.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...id=61&sz=50633
siyun_bike isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz