Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Genel İşleyiş > Duyuru ve Etkinlik Bildirimi

Seçenekler Tarz
Eski 05-29-2008, 02:17   #11
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,177
Varsayılan Ynt: Ogedai ve Yağmurun Kokusu'nun Üyelikleri Silinmiştir

Ogedai daha önce de Atatürk'ün Yahudi olduğunu iddia eden bir izgi eklemişti. Kaldı ki kendisi bu ağelinde uzun zamandır bulunmaktadır, onca yazılan çizilenden ve eklenenden sonra bu konuyu gündeme taşıması biraz abeste iştigaldir. Ama yine de haklı bir açıklaması varsa ekleyebilir.
Eski 05-29-2008, 16:43   #12
kobali
Bölüm Sorumlusu

kobali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,320
Varsayılan Ynt: Ogedai ve Yağmurun Kokusu'nun Üyelikleri Silinmiştir

Sevgili yağmurun tütüsü. Sizin burada yazdıklarınızı satır aralarıyla okudum. Kötü niyetli birisi olmadığınız intibahı uyandı bende. Verdiğiniz adresi yada sunumu bilmiyorum ancak sayın yöneticimizin bu konularda gayet uyanık ve ciddi davranışlar içerisinde olduğunu yakinen biliyorum. Eğer kastı aşmış bir davranış varsa, uyarısını nezaketen yapabilme erkini çekinmeden kullanıyor. Bu ağeli bağcı dövme değil, üzüm yeme ağelidir. Bunu algıladığınıza eminim. Eğer bir çelişkiyi burada paylaşmak istiyorsak, gerekçeni koyarak yapmalıyız. Türkiyede yaşayan Türkleri Anadoludan kovma sevdalıları hiç bir dönem bitmemiştir. Bunu, artık bilmeyen yok gibidir. Bu refleksleri kazanıma döndürmek isteyen hanlerin, emellerinin bir parçası olmamak için, canımızdan bile önde tuttuğumuz değerlerimizi, çelişkilere kurban etmemeliyiz. Ben bunları yazarken bir öğüt verme gibi bir istencimin olmadığını anlamanızı isterim. Yahudi yada israiliyat aleyhine bir şeyleri bu ülkede yazdığımız zaman birileri kıyametler koparıyorlar. Bu ülke Türklerin midir, yoksa yahudilerin mi? Ya da şöyle bir safsata atayım. Birileri yahudilere uşak olmamız konusunda bilinç yaratıp, Türklüğü mü yok etmenin çabalarını güdüyor? Bakı ben tüm samimiyetimle yazıyorum. Bu tür yazılarımdan sonra elektronik postama hemen tehtitler yağıyor. Ben yaşamımı ülküme adadıysam, vatanımın bekası için hiç bir son umurumda olmaz. Çünkü o emperyalist vampirlerden daha çok seviyorum ülkemi ve değerlerini. Çelişkiyi paylaşım için bile olsa, ülkemin sarsılmaması gereken değerlerini savunacağız elbette. Çünkü yaşadığımız sarsıntılar, bizleri biz yapan en önemli refleksleri de sarsmaktadır. Sözün özü: yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın ingiliz ya da yahudilerin uşağı olmalarını asla istemiyorum. Bunun için bizlere özgü değerlerimize asla toz kondurmamak için canım pahasına mücadele edeceğim. Aslolan budur...
Seçenekler
Tarz