Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Deneme bilen Makaleleriniz

Deneme bilen Makaleleriniz Sizin Yazılarınız

Seçenekler Tarz
Eski 07-08-2007, 22:45   #1
ekim1923
Junior Member

İletiler: 24
Varsayılan Barzani Ne Kadar Oy Alır?

Barzani Ne Kadar Oy Alır?

Sizce Barzani ve lideri olduğu parti ne kadar oy alır? Ben 2002 seçimlerine göre daha az oy alacağını düşünüyorum. Daha önce de belirttiğim gibi 2002de insanlar O'nu ve partisini farklı ve hiç denenmemiş olduğu için seçti. Siz bakmayın miting yaptığı meydanlardaki insanlara. Kim bilir nerelerden otobüslere bindiripte getiriyor onları. Bir de Tandoğan, Çağlayan ve Gündoğan'daki bayrakları görünce aklına bayrağımız geldi. Dikkatinizi çekmiştir heralde mitinglerde gelincik tarlaları yaratılmaya çalışılıyor. Ama işi zor “bindirilmiş kıtalarla.”

Ne Barzanisi mi?

Barzani işte?

Hani Cumhurbaşkanı olamayan, Cunhurbaşkanını seçemeyen partinin genel başkanı. Bugün İzmir'e geldi, “Yavur İzmir'e”. Kürsüden göğsü kabara kabara söylüyordu İhracat 59 milyar dolardan 95 milyar dolara çıktı diye. Tabii insanımızın yarısı hayattan, gerçeklerden, araştırmadan, mantıklı düşünmeden koparıldığı için coşkuyla karşıladı bu kabaran göğsü. Oysa bu şişirilmiş balon söylem arkasında kocaman bir gerçeği saklıyordu; ihracat gibi artan ithalat sebebiyle bir türlü kapatılamayan açığı. Devlet İstatistik Enstitüsü'nün yayfasındaki ekonomik verilere bakılırsa 2005 sonu itibariyle ihracat 73 milyon Dolar, İthalat 116 milyon dolar. (http://www.die.gov.tr/ep/excel/5_t41.xls http://www.die.gov.tr/ep/excel/5_t42.xls ) Galiba Barzani'ye bağlı olan D.İ.E kendisine bilgileri eksik veriyor O da ne yapsın elindekiyle yetinip milletine açıklıyor.

Yahu, niye sorup duruyorsunuz “Ne Barzanisi?” diye.

Dün bir gazetede gördüm, Barzani biraz kitap karıştırıp tarih okumuş galiba, pardon danışmanları biraz kitap karıştırıp Türk Milleti'nin aşık olduğu ilkeleri cımbızla sayfalardan çekip gazete sayfalarına reklam olarak yerleştirmişler; “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak.”.

AAA, bıktım ama sorup durmayın “Ne Barzanisi?” diye.

Diyarbakır'ı büyük Orta Doğu projesinin yıldızı yapıcam, “Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliği her vatandaşın üst kimliği olmalı,Türk kavramı da alt kimlik olarak değerlendirilmelidir. İsteyen isterse yine ben Türküm derse desin.” ve Türkiye'de beş bin, Irak'ta beş yüz terörist var diyen Barzani değil miydi?

Yoksa değil miydi?...

Göksel ERDOĞAN
ekim1923 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz