Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Yazılar ve Ağbetik

Yazılar ve Ağbetik Başkalarına ait makale veya ağbetik paylaşımı

Seçenekler Tarz
Eski 11-28-2007, 21:47   #1
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan AKP Sevdasından, PKK Sevdasına

'Her zaman kaçan sen, kovalayan ben

Yuvamdan yurdumdan bi haber oldum

Kalbimi insafsız yaralayan sen

Bu sevda yüzünden derbeder oldum.

Sen millet sevdanı aldın gönlüne

Ben senin uğruna gittim ölüme.

Ne gerek vardı ki böyle zulüme

Sen neşe, ben dertle derbeder oldum.

Tek suçum yoluna başım koymak mı?

Vuslat zamanını kalpten saymak mı?

Hilafsız sevgimi dile yaymak mı?

Sensiz geçen güne kahreder oldum.

Birlikte yürürken biz bu yollarda

Sevdamız çıktı hep bütün fallarda.

Gündüzde, gecede, kışta, baharda

Hep senin ismini zikreder oldum.'

Yukarıdaki şiirin sahibi, şuan bölücü örgüt PKK'nın üyesi olmak suçundan yargılanmak üzere cezaevinde yatan Nil Demirkazık isimli kadına aittir.

'Sevda' isimli şiiri ithaf ettiği kişi ise AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır.

AKP'nin Kurulduğu günden bu yana Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm AKP'lilerin adeta gölgesi olmuş Nil Demirkazık, 2003 yılında bu şiirleri yazarken, 2007 yılında PKK'lı olmaktan yargılanıyor…

Bu bir magazin olayı falan olduğu için değil, ciddi bir mesele olduğu için kaleme almış bulunmaktayım.

Son beş yıl içinde Nil Demirkazık ismi telaffuz edildiğinde akla ilk gelen parti AKP olmaktadır.

AKP ile özdeşleşen bu isim, dağlarda elinde silah ve terörist kıyafetleri ile pozlar vererek, PKK söylemleri ile propaganda yaparak, cezaevini boyladı.

AKP sevdasından, PKK örgüt üyesi olma yoluna geçen Nil Demirkazık isimli kadın takmış olduğu sözde Kürdistan rozeti ile ilgili, basının sorduğu sorularına, "Bir Kürdistan haritası, dört parçadaki Kürdistan toprakları, Suriye, İran, Irak ve Türkiye'deki Kürdistan topraklarıdır. Tarihi ve coğrafik bir harita ve Sayın Mesut Barzani'nin bayrağıdır, Kürdistan devletinin bayrağı, parçalanmış Kürdistan'ın birleştirilmiş hali bu, şu anda" şeklinde cevap vererek, PKK'lıdan daha PKK'lı açıklamalar yapmıştı.

Gerçi Nil Demirkazık'ın sevda şiirleri yazdığı Recep Tayyip Erdoğan da 7 Mart 2002 tarihinde "Irak ve Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi memnun ediyor" demişti… Türkiye'nin başına ikinci defa tek başına iktidar olarak geldi… Ne kadar tuhaf değil mi?

Teröre tepki göstermek için, milyonlarca Türk bayrağının asıldığı Türkiye'de "Sayın Öcalan ve Kürdistan" tanımında bulunmuş bir kişinin partisi %47 oyla ikinci defa tek başına iktidarla ödüllendirildi. Bu acı durumu köşemizden sürekli vurguluyoruz ama sonucun tam izahını yapamıyoruz… Bu izahı yapabilecek herkese bu köşenin açık olduğunu da belirtmek istiyorum…

Bu izah ortaya konulduğu gün, Nil Demirkazık ve benzerlerinin AKP sevdasından, PKK sevdasına nasıl geçiş yaptıklarını daha iyi anlayacağımız kanaatindeyim.

Mesele, "Nil Demirkazık şöhrete, renkli hayata, aşırı uçta hareketler yaparak isminden söz ettirmeye meraklı birisidir" diyerek basite indirilmeyecek kadar önemlidir…

AKP medyası genellikle bu metodu deneyerek, bir zamanlar AKP'nin kara sevdalısı olan Nil Demirkazık'ı son hali ile fotoğraflıyorlar.

Nil Demirkazık çeşit çeşit rezilliklere imza atmıştır. Hele son PKK'lı duruşu ve söylemleri ile rezilliğin en alası olmuştur.

Nil Demirkazık, yaşadığı hayat ve düşünce tarzı ile müsemma davranmaktadır.

Ama Nil Demirkazık'ın, Recep Tayyip Erdoğan'a dört yıl önce "Birlikte yürürken biz bu yollarda/Sevdamız çıktı hep bütün fallarda." dizeleri ile seslenmelerini nasıl unutalım?
Değil mi ampul ışıklılar?..

Yıldıray Çiçek

http://www.ortadogugazetesi.net/maka...zid=32&id=4492
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz