Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Yazılar ve Ağbetik

Yazılar ve Ağbetik Başkalarına ait makale veya ağbetik paylaşımı

Seçenekler Tarz
Eski 09-03-2007, 22:26   #1
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Basında TTK Başk. Y.Halaçoğlu´na saldırı ve Bekir Coşkun´a methiye

Kayseri'de yaptığı bir konuşmada "Kürtler Türkmen'dir" "Alevi Kürtler Ermeni kökenlidir ve TİKKO ile PKK gibi örgütler Ermenilikten dönme Kürt Alevilerden taban bulmaktadır" sözleri yüzünden Türkçe yayın yapan hâkim medya ve bazı köşe "kalemşörler"i tarafından neredeyse Kızılay meydanında töllendirilecek.

Yusuf Hoca tarih profesörü ve sahasında otorite bir isim. Söylediklerini konunun uzmanı bir istihbaratçıya danıştım. Otorite, "Hoca'nın söylediklerinde eksiklik var fazlalık yok" dedi.

Şimdi ben soruyorum:

1- Öldürülmesini asla tasvip etmediğiniz Ermeni asıllı Türk vatandaşı Hırant Dink ve arkadaşlarının 12 Eylül 1980 öncesinde TİKKO içinde Tunceli ve yöresinde faaliyette bulundukları doğrumudur? Dink ve arkadaşları hangi Müslüman Türk isimlerini almışlardır?

2- Siyasal İslamcı çizgide siyaset yapan hem anadan hem babadan Ermeni ama "Kürt" bilinen siyasetçiler kimlerdir. Hangi Cumhurbaşkanımızın annesi Ermeni-Kürt asıllıdır?

3- Adıyaman Besni'de ki "Kürt asıllı" Türkler ile Antalya-Alanya'nın dağ köylerinde yaşayan Yörüklerin bütün gelenek ve görenekleri niçin yüzde yüz aynıdır?

4- Alevi meselesine gelince Halaçoğlu'nun sözlerinde Müslüman Alevi kardeşlerimizi rahatsız edecek bir şey yok. Ancak "Alisiz Aleviler" onlar fevaran ediyor. Alisiz Alevilerin yayınladığı kitaplar var. Onlar AB'nin azınlık talebine biat etmiş haldeler.

Sonuç olarak Halaçoğlu Hoca'nın açıklamaları "Erguvaniler" içinde yer alan bazı "Müslüman" ve "laik" iktidar ve para sahiplerini ürküttü. Yoksa Hoca'nın söyledikleri toplumun pek çok kesimi tarafından biliniyor.

İlber Ortaylı Hoca konuyla ilgili yazısında son noktayı koymuş. (Milliyet, 26 Ağustos 2007) Halaçoğlu doğru yolda.

Gelelim Bekir Coşkun'a. Coşkun'un yazdıklarından dolayı Türk devletinin Başbakanlık koltuğunda oturan R.T.Erdoğan'ın " Ya sev ya terk et" mealindeki sözünü tasvip etmek mümkün değil.

Ancak ben, Bekir Coşkun ile R.T.Erdoğan'ın "zımni" bir anlaşma içinde oldukları kanaatini taşıyorum.

Açıkçası yazdıklarıyla Bekir Coşkun AKP'nin, siyasal İslamcıların değirmenine sürekli su taşıyor.

Coşkun'un AKP ile ilgili yazılarının muhtevası Atilla İlhan rahmetlinin Ceberut laikler, tarifine oldukça uygunluk göstermektedir. Varsa yoksa "başörtüsü", "imam bunlar", "şeriat getirecekler" vb.

Bu kafa ve benzerleri her seferinde AKP'nin oyunu artıra artıra yüzde 47'ye çıkardılar. Bu gidişle yüzde 60 yapacaklar.

Mesela, Bekir Coşkun Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığına Sayın Hayrunisa Gül Hanımefendi'nin başörtüsünden dolayı karşıdırlar…

Ammaa, Sayın Coşkun Abdullah Gül'ün 19 Aralık 1992 de bir konferansta ve 8 Haziran 1995'de TBMM'de yaptığı Türklüğe, Milliyetçiliğe, Laik devlete saldıran konuşmalarına hiç değinmemektedir.

Sayın Coşkun'un kendi ifadesiyle, Ermeni akrabaları olabilir, muhterem eşleri Fransız asıllı olabilir. Bunlar ne beni rahatsız eder ne de Türk milletini… Ancak RTE, A. Gül ve B. Arınç ve siyasal İslamcıları bahane ederek sürekli "İslam'a dokundurması" … ( En azından çoğunluk Türk insanında ki algı böyle) Bu sadece her ikisinin de esasta aynı merkezlerin gayesine hizmet ettiği pratiğini ortaya koyar.

Bir başka mesela, Sayın Coşkun'un Hıristiyan misyonerler, Evanjelist Hıristiyan fanatiklerle ilgili bir tek yazısını okuma imkânım olmadı. Kuzey Irak ve Irak'ta olanların arkasında bir tek dayanak mevcut. Hıristiyan ve Yahudi kökten dinciliği… Ama Coşkun onları da görmüyor galiba.
Bekir Coşkun "önleyici vuruş" yapıyor.

Ramazan K. Kurt
30.08.2007
http://www.ortadogugazetesi.net/maka...=3815&yazid=25
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz