Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Yazılar ve Ağbetik

Yazılar ve Ağbetik Başkalarına ait makale veya ağbetik paylaşımı

Seçenekler Tarz
Eski 07-23-2007, 20:43   #1
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Durmak Yok, Neye Devam

Türkiye genel seçimini yaptı ve AKP’’yi ezici bir oy çoğunluğuyla iktidara tekrar getirdi. Meclis AKP:340, CHP:112, MHP:71, DTP:24, DİĞER BAĞIMSIZLAR:3 aşağı yukarı böyle şekillenecek. Kısacası aziz millet durmak yok yola devam dedi. Yalana, talana, çalmaya, satmaya, teröre devam…

Geçmişte yazmış olduğum bir yazımda dediğim gibi ne yazık ki; AKP yargılanmadı bu seçimde AKP seçim propagandasını akıllıca sürdürdü, kendini milletin vicdanında yargılatmak yerine, diğer siyasi partilerin geçmişteki iktidarlarını yargılattı. Bu oyuna diğer muhalefet partilerde ne yazık ki düştü.

Demek oluyor ki! Bu milletin hiçbir şey umurunda değil, vatan, bayrak, millet hiç bir şey hatta ekonomi bile umurunda değil. Günlük yaşamaya alıştırılan bu aziz millet halinden memnun. T.B.M.M’ ye MHP ‘yi de sokan bu asil millet, MHP ye de ne yazık ki jandarmalık görevi yükledi.

MHP’nin oy aldığı bölgelere bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. MHP kalelerinden oy almamıştır. Terör örgütünün siyasi uzantısı olan DTP’nin bağımsız adaylarının meclise gireceğini bilen aziz millet, MHP’ye sende ol ve bunların memlekete zarar vermesini engelle demek istedi. Bir şairin dediği gibi “Savaştan savaşa bizimdir vatan, barışta sahibi değişir oğul.”

Ne yazık ki! Aziz millet MHP’ye hep geçmişte olduğu gibi bugünde bedava askerlik görevini yüklemek istemiştir. MHP kurmayları bu tabloyu iyi okumalı ve oyuna gelmemelidir. Geçmişte bu davaya gönül verenler canlarıyla, kanlarıyla bu görevi yerine getirmiştir. Asker kelimesinden rahatsız olsalar da, aziz milletin %47 ile meclise soktuğu AKP yapmalıdır bu askerliği.

Sonuçlar açıklanırken DTP’nin eş başkanı Ahmet Türk’ün yaptığı açıklama dikkatimi çekti. “Türkiye’nin her yerinde adayımız yoktu, olsaydı yüzü aşkın bir vekil sayısıyla parlamentoya girerdik, adaylarımızın olmadığı yerlerde oylarımız dost partiye gitmiştir.” Dedi, bu dost partinin kim olduğu ayan beyan ortadır. AKP’den rahatsız olanlar terörden, AB’den ABD’den, Talabani’den, Barzani’den rahatsız olanlardı. O zaman AKP bu görevi yerine getirebilir mi?

Bilemem, onun yorumu size kalmış,

Bu Karadenizlileri seviyorum niye mi? fıkralarından dolayı.
Bir gün temel Dursun’la yolda karşılaşır, der ki: Rüyamda seni gördüm çok uygunsuz vaziyetteydik, acı çeken sendin, zevk alan da ben.
Dursun: Ben hiç tepki göstermiyormuydum, sana hiç vurmadım mı? Der,
Temel: Hayır der
Dursun: Hak etmişim uşağım iyi edeydin der.

Fatihhan
http://www.konyahaber42.com/konya-ha...azid=29&id=153
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 07-24-2007, 01:40   #2
ASLIM
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Durmak Yok, Neye Devam

Hırsızlığa; barışseverlik kisvesi altında, Türk düşmanları ile işbirliğine, onlara bol keseden ödün vermeye; ülkenin elinde kalan son kalelerini satmaya; pirim yapmak için bol bol sömürdüğün İslamiyet dışındaki tüm dinlere hizmet etmeye; asıl amacını gerçekleştirmek uğruna, her türlü ikiyüzlülüğe; bu milletin has değerlerini çürütmeye; şehitlerimin kemiklerini sızlatmaya; aile fertlerini ve çevreni kayırıp zenginleştirmeye; bu ülkeyi bölmeyi hedefleyen her türlü faaliyette başı çekmeye..... devam... henüz ülke bölünmedi... durmak yakışmaz....

Seçenekler
Tarz