Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Yazılar ve Ağbetik

Yazılar ve Ağbetik Başkalarına ait makale veya ağbetik paylaşımı

Seçenekler Tarz
Eski 09-16-2007, 22:10   #1
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,837
Varsayılan Bölücü Anyasa Tartişilmasin Istiyorlar!

AKP hükümeti dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde görülmemiş uygulamalar ve dayatmalar yapıyor. Otel odalarında milletten ve konunun uzmanlarından gizli olarak, sipariş üzerine hazırlanan bu anayasa, açıkça Türkiye’yi önce federasyona götürüyor, daha sonra da rejim değişikliği ve bölünmeye sürüklüyor. Bu anayasa ile din özgürlüğü adı altında her türü fitne ve fesat Türkiye’yi yönetenlerin elinin altına verilmek isteniyor.

Değerli okurlar dikkat edin bugünlerde din sahtekarlarının yanı sıra AKP kontrolündeki 15 kanal ve 10 gazetede anayasa değişikliğinin “A” sı yok!..Hepsi bir merkezden yönetiliyor. Ağır dini propaganda dizileri ve programları ile ramazanı fırsat bilip, milletin dini duygularını sömürme ve uyuşturma dozajını iyice arttırdılar. Ne tesadüf AKP ile işbirliği içindekilerin ve malum TESEV ve Tarih Vakfı üyelerinin yönettiği CNN Türk ve NTV gibi kanallarda da anayasa ile ilgili hiçbir tartışma programı yok. Ne var? Bölücülükten yargılanan Kaboğlu ile Atatürk ilkelerini anayasadan çıkartacağını iddia eden püsküllü profesörü konuşturup boş kaleye atış yaptırma var.
Her türlü dayatmayı yapan ve bugüne kadar geri adım atmayan bölücüler, AB, ABD ve satılmış kalemler destek vermeye de devam ediyor. Birinci dünya savaşı’nda Fransa Başbakanı olan George Clemenceau’nun “Savaş generallare bırakılmayacak kadar önemlidir” sözü nedeniyle ben de “ Türkiye Anayasası Prof. Özbudun ve yanındakilere ve rejim düşmanı, işbirlikçi siyasetçilere bırakılmayacak kadar önemlidir” diyorum.

Buradan sık sık ifade ettiğim sıkıntıyı bir kez daha tekrarlama ihtiyacı hissediyorum. Türkiye’nin sorunu ne bölücülük ne de dinciliktir. Türkiye’nin en büyük sorunu Türk olmadığı halde, Türk adı, soyadı taşıyan hain ve işbirlikçilerdir. Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu kısa bir süre önce binlerce ismin ve etnik kimlilerinin yer aldığı bir listeyi çok sağlam verilere dayandırarak ortaya çıkartmasından çok rahatsız olup saldırmaya başladılar. Bu arada TSK Irak sınırını terör örgütü PKK girmesin diye şehitler vererek beklerken, PKK’nın Meclis’e girmesine ve ağır propaganda yapmasına kimse ses çıkartmıyor. Bunun mantığını bilen varsa bana anlatsın, çünkü ben anlayamıyorum. Bir gazeteci olarak Türk devletini bölünmeye götürecek anayasayı yapma görevi verenlerin kimliğini zaten biliyoruz da anayasayı yapacak olanların Türk olup olmadıklarını merak ediyorum. Bir Türk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni önce federasyona daha sonra da bölünmeye götürecek olan bir anayasayı otel odalarında, kapalı kaplar ardında ve meydan okurcasına hazırlayabileceğine inanmıyorum...
Neticede görünen o ki, bugüne kadar milliyetçi, vatansever olduğunu ve cumhuriyete sahip çıktıklarını söyleyenler de özde değil, sözde sahip çıkmışlar. Yazıklar olsun! Son sorum şudur: Anayasanın ilk 3 maddesinin değiştirilmesi ve Türkiye cumhuriyeti’nin bölünmesi girişimi karşısında, vatanın bölünmesine izin vermeyenlere nefs-i müdafaa ve direniş hakkı doğmaz mı? Bu direniş hakkı anayasada da açıkça belirtilmemiş midir?

Vedat YENER/yeniçağ

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-17-2007, 01:13   #2
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,177
Varsayılan Bölücü Anyasa Tartişilmasin Istiyorlar!

Akp'ye oy vermekle Türk adının anayasadan çıkarılmasına oy verdiğini bilmeyen Türk milleti,bu uygulamadan habersizdir.(Erdoğan'ın ceza aldığı Siirt konuşmasında mealen Türkiye'de Lazlar,Kürtler Çerkezler de yaşar ama bir ırkın hakimiyeti vardır,biz gelip bunu yıkacağız dediğini hatırlayalım.)

Etnik ırkçı zihniyet demokrasi denilerek önümüze sunulmakta ve Türk yurdunun önce federasyon sonrası da olası bölünmesine yol açmaktadır.Fakat Kürtçüler neye oy verdiğinin farkındadır o sebeple AKP Güneydoğu'da en az DTP kadar yüksek oy almıştır.

Seçenekler
Tarz