Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Deneme bilen Makaleleriniz

Deneme bilen Makaleleriniz Sizin Yazılarınız

Seçenekler Tarz
Eski 08-22-2008, 21:00   #1
Mühendis
Türkçü Toplumcu

İletiler: 388
Varsayılan Din ve Türkler

Din ve Türkler

Türkler olarak çok dindar bir milletizdir. Dindarlığımız size öve öve bitiremem.

Şehide “Kelle” diyen bir Dindar Başbakanımız var.

Yetimin parasını cukkalayan Dindar Cumhurbaşkanımız var.

Turuncu renkte, Turuncu devrimi yapmakta ısrarlı bir Dindar Partimiz var. (Biz onu İslam Devrimi yapacağını, çetelerden koruduğunu sanıyoruz.)

Anamıza küfreden bir güzel de dayak attıran adama Dindar olduğu için arka çıkarız. Hem de % 36.93 ile.

Fındık fiyatları düşük olduğu için birbirimizi kesip biçeriz. Ama % 55.71 ile Dindar Başbakanımızı destekleriz.( Şuan emeğimizin hakkını dilenci gibi el açarak bekliyoruz.)

14 Yaşındaki çocuğa tecavüz eden Dindar yazarımız var. Hem de 82 yaşında. ( Dedeye nazar değmesin.)

Siyasi yanını bırakalım dini tarafa geçelim.

Öyle bir halkız ki, “her şeye kadir Allah'tır, sadece yardım ondan isteriz” deriz türbelere koşup ölüden yardım dileriz.

Allah vardır deriz. Nerede? denilince avanak avanak gökyüzüne bakarız.

Kuranı Arapça sular seller gibi okuruz. ( Aslında türkiş ingiliş hesabı Arapçamız vardır.) Ama bir kere merak etmeyiz ne anlatıyor diye.

Hz. Muhammed'in, ilmi desteklediğini belirtmek için "İlim Çin’de dahi olsa gidin alın.” dediğini hatırlatır, Bilim adamımıza dinsiz deriz. Bununla yetinmez yeni icatlara “gavur icadı” deyip tavır alırız.

Kıza tecavüz ederiz. İmam nikâhı var deyip işin içinden yırtarız.

Hocaefendi'mizin(!) sözünü dinleriz İslam’ın ilk şartından Hz. Muhammed'i çıkartırız.

Başörtüsü diye tuttururuz. Sadece başımızı kapatır, kıçımızı açarız. Başörtüyü şapka yaparız.( Kadınlar için olan tesettür vücut hatlarını ve başını kapatmak değil midir? Yeni nesil sanki biraz farklı algılıyor ???)

Kuranda geçen kadınlarınıza iyi davranın kısmını unutur kadınlarımızı bir güzel döveriz.

Bu böyle gider mi gider.

Türk Milleti olarak Dindar (!) bir milletizdir.

Mühendis
22.08.2008

(öğrenciyken pek bir heyecanlıydı sanki)
Mühendis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-25-2008, 09:54   #2
eftandise_08
Türkçü

İletiler: 76
Varsayılan Ynt: Din ve Türkler

TÜRK MİLLETİ olarak dinine bağlı olduğumuuz kabul ediyorum fakat yazıda bahsi geçen şahısları ben TÜRK MİLLETİnin içine koymak bile istemiyorum ben TÜRKÜM diyen ben MÜSLÜMANNIM diyen hiçbir kişi bunca safsatalarla bunca rezillikle bunca şerefsizliklerle uğraşmaz(yapmaz)

bence kendilerini bi sorgulasınlar!!!

emeğinize sağlık_
Eski 08-25-2008, 11:17   #3
Kahvecioğlu
Konuk

İletiler: n/a

Türkiye'nin %99 müslümandır cümlesine inanan var mı ?
Eski 08-25-2008, 19:39   #4
KEMALİST
Otağ Sorumlusu

İletiler: 283

Türkiyenin %99 müslüman değil artık misyonerlik faliyetini sayarsak bu sayı düşmüştür.
Caddede kime sorsan müslümanım der ama kim ibadetini yapıyor ve Allah'la buluşuyor ve bunu içten yapıyor.
Bizim milletimizi kandırmanın en kolay yolu dindir eğer kim dinle sömürü yapıyorsa halkımızın bam teline basmıştır ve oylarını yüksetlmiştir
Eski 08-25-2008, 20:42   #5
Mühendis
Türkçü Toplumcu

İki ayrı yazıma eleştiriler,yorumlar gelince sevindirik oldum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. O cümleyi soru haline getirsek. "Türkiye'nin %99'u müslümanlığı biliyor mu ?" desek.

Nasıl olur?

Eski 08-26-2008, 22:23   #6
Çığır_Türk
Junior Member

İletiler: 27

İslam dini Türklüğün felaketi oldu. islam dininden önce, suyu buharlaşmayan barajlar yapabilen Türk Ulusu, bugün abd ve ab dallamalarına uşaklık ediyor. hiç sebep yokken arap kralına devlet nişanı veriyor. aslında bir sebep bulmak zor değil akp hükümeti için.

karız kanallarının kopyasını bile yapmaya kalkarsak bugün, olduğumuz yere apışıp kalırız. muhammetin yüzü suyu hürmeti, uzay bilimlerini insan beynine ulaştıramaz. ulaştırmış olsa muhammetin yüzü suyu hürmeti bişeylerin doğru yoluna, arapların abd nin etek altında sürüncemede olmasını önlerdi.

saygılar çığır türk
Çığır_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-26-2008, 22:29   #7
Çığır_Türk
Junior Member

İletiler: 27

Alıntı:
Mühendis Rumuzlu Üyeden Alıntı

"Türkiye'nin %99'u müslümanlığı biliyor mu ?" desek.
mühendis kardeş, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaç dini personeli ve kurumu vardır biliyormusunuz?
90.000 in üzerinde beleşci kadro. üstelik darul harp gördükleri T.C nin laik kurumlarına, her türlü kazığı atmayı mübah gören kelle başlarının midesini de senin-benim ödediğimiz vergiler sayesindedir. dini kadro bu ülkeye vergi vermez.

saygılar çığır türk
Çığır_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-26-2008, 23:14   #8
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,177

Arkadaşlar, İslam'ın Türklere birçok olumlu katkısı olmuştur, zaten Türkler kendi inançlarına yakın olduğu için İslam'ı seçmişlerdir. Sömürgeciliğin besleyip, büyüttüğü ılımlı İslamcılara bakarak ya da masonların bile ele geçirebildiği hilafet makamına bakarak, İslam'ı yargılamak doğru değildir. En basit olarak örnek vermek gerekirse eğer Türkler Müslüman olmamış olsaydı, Anadolu'da Bizans içinde eriyip gidebilirdi. Büyük bir dini, küçük insanlarla yargılamamak gerekir.
Eski 08-26-2008, 23:26   #9
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder

Alıntı:
Mühendis Rumuzlu Üyeden Alıntı
İki ayrı yazıma eleştiriler,yorumlar gelince sevindirik oldum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. O cümleyi soru haline getirsek. "Türkiye'nin %99'u müslümanlığı biliyor mu ?" desek.

Nasıl olur?
İki yazıda da ofsaytta düştün Mühendis Umarım gelen yorumları iyi analiz edersin.

Öncelikle İslamiyet’i soyu sopu belli olmayan takiyyeci bir kesimin tekelindeymiş gibi göstermeye çalışmak tehlikelidir. Dolaylı olarak İslam’ın bozulmasına yardım etmektir. İşte şu kişiler Müslüman ve yaptıkları ortada demek hiç değilse bizleri üzer. Bunların gerçek Müslüman olmadıklarını anlatmak, ne İslam da ne Türklük de vatan satmanın olmadığını dile getirmek, bizim vazifemizdir. Aksi takdirde bizim konuştuğumuzu bizden başkası anlamaz. Birileri menfaatleri için daha çok din üzerinden siyaset yapar.

Alıntı:
Çığır_Türk Rumuzlu Üyeden Alıntı
İslam dini Türklüğün felaketi oldu. islam dininden önce, suyu buharlaşmayan barajlar yapabilen Türk Ulusu, bugün abd ve ab dallamalarına uşaklık ediyor. hiç sebep yokken arap kralına devlet nişanı veriyor. aslında bir sebep bulmak zor değil akp hükümeti için.

karız kanallarının kopyasını bile yapmaya kalkarsak bugün, olduğumuz yere apışıp kalırız. muhammetin yüzü suyu hürmeti, uzay bilimlerini insan beynine ulaştıramaz. ulaştırmış olsa muhammetin yüzü suyu hürmeti bişeylerin doğru yoluna, arapların abd nin etek altında sürüncemede olmasını önlerdi.

saygılar çığır türk
Bak arkadaşım; Hz Muhammed kendisinin yüzü suyu hürmetine iş görün dememiş ki. İlim Çin'de de olsa arayın demiş. Bireylerin hatasını dine mal etmek sence ne kadar doğru?
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08-27-2008, 17:27   #10
Mühendis
Türkçü Toplumcu

Alıntı:
Akçura Rumuzlu Üyeden Alıntı

İki yazıda da ofsaytta düştün Mühendis Umarım gelen yorumları iyi analiz edersin.

Öncelikle İslamiyet’i soyu sopu belli olmayan takiyyeci bir kesimin tekelindeymiş gibi göstermeye çalışmak tehlikelidir. Dolaylı olarak İslam’ın bozulmasına yardım etmektir. İşte şu kişiler Müslüman ve yaptıkları ortada demek hiç değilse bizleri üzer. Bunların gerçek Müslüman olmadıklarını anlatmak, ne İslam da ne Türklük de vatan satmanın olmadığını dile getirmek, bizim vazifemizdir. Aksi takdirde bizim konuştuğumuzu bizden başkası anlamaz. Birileri menfaatleri için daha çok din üzerinden siyaset yapar.
Yazım kurallarına ve vurgulamaya oldukça dikkat ettim. Yazım veya imla kuralı ihlaliyaptğımı pek sanmıyorum. Gene de o yazıdan bu anlamı çıkardıysanız, o sizin yorumunuz. Şahsımı pek bağlamaz.

İlk yazıma eleştiri vermediniz. Onunla ilgili birşey söyleyemem. İlk yazıma gelen eleştirilere oldukça iyi yanıtlar verdiğimi düşünüyorum.

Seçenekler
Tarz