Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Basın-Yayın Güncel Konular > Dünya'dan Haberler

Seçenekler Tarz
Eski 02-03-2008, 00:31   #1
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,862
Varsayılan TANRI ATATÜRK'Ü GÖNDERSİN!!

ABD merkezli "www.whoshouldliveagain.com" adresli sitede ilginç bir oylama yapılıyor. Yapılan anketin adı "Tanrı Tekrar Kimi Göndersin?"

Ankette şu ana kadar 200 bin kişinin oy kullandığı söylenirken, birinci sırada Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bulunuyor. Oyların yüzde 90'ına yakın bölümünü alan Atatürk'ün ardından yüzde 3 oy ile Albert Einstein ve Adolf Hitler geliyor.

Oyların en azını alan kişiler ise Roma İmparatoru Sezar ve ünlü tenor Pavorotti ...

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-03-2008, 00:36   #2
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,862
Varsayılan Ynt: TANRI ATATÜRK'Ü GÖNDERSİN!!

oylama devam ediyor...

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-03-2008, 17:33   #3
kralbaskan
Junior Member

İletiler: 11

Tanrı Atatürk'ü gönderse ne olur bunu bir düşünelim.gözlerimi kapadım ve Atatürk bir asker olarak dünyaya geldi.Gözlerimi yavaş yavaş açmaya başladım ve gözlerimi açarken ellerim titriyordu.Atamın huzurundayım elimde bir Türk bayrağı birde Kuranı Kerim kitabı
Sormayacak mı atam bana nerde senin için savaştığım bağımsızlığın,nerde senin milletin,dilin,dinin,hani nerde bir avuç toprağı bile vermemek için savaşan atalarının dedelerinin emaneti olan vatan toprağı nerede,hey genç! Sana diyorum deyip benim yakama yapışarak sana verdiğim, emanet ettiğim, Cumhuriyet nerde derse ben ne diyeceğim.Onun için Ülkeme kim gelirse gelsin ama bir Başbuğ bir Atatürk,bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmiş biri gelmesin bizlerde hayal kurmayı artık bırakalım.Niye derseniz bugüne kadar Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar müslümanız dedik ne tam manasıyla Türk nede tam manasıyla Müslüman olamadık
Türk dünyası üzerinde atalarımızın dedelerimizin bize emanet ettiği sistemin temeli Türklük ve İslamiyete dayanıyor ama geldiğimiz son noktaya şöyle bir göz atacak olursak özellikle de Türkiye cumhuriyeti devleti bireyleri olarak bizler farkında olarak yada olmayarak kutupsallaştırılmışız.Çözüm nedir peki elimizdeki kısıtlı imkanlarla ne yapabiliriz,insanları kutup noktasından merkezi sisteme nasıl çekeriz diye soracak olursanız?
Bu iki kavramı da(Türklük ve İslamiyet) herkesin gönlüne taht kuracak şekilde insanlara tek tek anlatmalıyız Anlatırken de bunun etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu, eğer ayrılırsa bizler gelişimimizi tamamlayamayacağımızı,eğer gelişimimizi tamamlayamazsak başkalarının boyunduruğu altında yaşamanın,küresel güçlerin oyuncağı olmanın,çirkin emperyalist ve kapitalistlerin uşağı olmanın kaçınılmaz olduğunu belirtmeliyiz.Başarılı olablir miyiz diye soracak olursanız Türkiye cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle yabancıların deneme tahtasına dönüşmüş durumda(bunu sizlerde biliyorsunuz:kürt-Türk-sağcı-solcu...) madem elin gavuru ülkemizi kötüleştirmek,ötekileştirmek için binbir oyunu oynayıp denemesini de bizler üzerinde yapıyorsa bizlerde devletimizin bağımsızlığını,gelişmişliğini,muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını istiyorsak denemekten başka şansımız yok.Başarılı olabilirsek ne mutlu bize aksi halde zaten bizde yok olmaya yüz tutmuşuz demektir.
VATAN SAĞOLSUN....
kralbaskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-04-2008, 00:40   #4
kralbaskan
Junior Member

İletiler: 11

Sayın dolunaydayol Atalarımızın geçmişinden haberim var o konuda rahat olunuz."Bizler doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz" diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimizin olmasını tabi ki isterim.Ama insanların bunu hurafelerle gerçekleştirmesini değil,icraatlerle gerçekleştirmesini isterim.Herhalde sizi İslamiyetten bahsetmiş olmam düşündürüyor.Rahat olun irtica bu siteye,bu sayfaya gelmeyecektir.
Not:Yukarda ki yazıyı cevap hakkı doğduğu için yazmak zorunda kaldığımı bildirmek isterim.Aynı düşünceleri paylaştığımı düşündüğüm insanlarla polemiğe girmek en son yapacağım davranıştır saygılar sunuyorum esen kalın...
kralbaskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-04-2008, 11:46   #5
Oğuz Yabgu
Senior Member

İletiler: 518
Oğuz Yabgu - MSN üzeri İleti gönder

Alıntı:
dolunaydayol Rumuzlu Üyeden Alıntı
Atalarımızın geçmişinden haberiniz yok mu acaba?
200 000 yıl evvel islamiyet varmıydı?
İzninizle kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Ben maalesef bütünüyle gereklerini yerine getiremiyorum ama şunu bilmekte fayda var. İslamiyet dediğimiz olgu, Allah'ın dinidir. İlk insanoğlu ile birlikte bu dinin hükümleri yürümekteydi. Türklük kavramı, Allah'ın insanları kavimlere ayırmasından sonra gerçekleşmiştir. Yani İslamiyet aslında insanoğlunun çıkarları doğrultusunda bozulduğu için, Allah'ın son defa doğrusunu gönderdiği biçimdir.

Türklüğün geçmişini diğer kavimlerle karşılaştırmak gerekir. Bu cevabım aslında size değil, okuyanlar tarafından olası bir yanlış anlaşılmayı giderebilmek içindir. Sevgiler, saygılar..

Seçenekler
Tarz