Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Deneme bilen Makaleleriniz

Deneme bilen Makaleleriniz Sizin Yazılarınız

Seçenekler Tarz
Eski 08-23-2007, 13:05   #1
SİBİRYA_KURDU
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Neden ülkücüler

NEDEN SUÇLU ÜLKÜCÜLER
Kaç gündür eski kitaplarımı karıştırıyor ve 1980 öncesi olayları nedeniyle ceza alanların ve halen cezaevlerinde yatan ideoloji suçlularını inceliyordum ne hikmetse o incelemelerimde dikkatimi tek bir nokta çekti şuan 1980 ve öncesi suçlardan dolayı sadece ülkücüler yatıyor nasıl iş anlamadım ama askerimi,polisimi şehit edenin bile yatmadığı rus askerine selam dur TÜRK askerini arkadan vur uranıyla yola çıkanlardan genellikle kimseye rastlamadım
Düşünüyorumda neden ülkücüler içeride diğerleri dışarıda tek dertleri vatan olan neden içeride halen
Haluk Kırcılar,Mehmet Ali Ağca,Bünyamin Adanalı ve bu ağabeylerim gibi birçok ülkücü abilerim neden içeride
Devlet dışarı çıkardığı ülkücülere yanlışlık yaptık siz en iyisi tekrar girin içeri diyecek kadar küçülebilir mi
Ülkesini canından çok seven bu insanlara yapılanın adı hukuk dilinde ne oluyor acaba
Nerede 5300 ülkücünün katilleri nerede sakat bırakılan ülkücü ağabeylerimizin failleri nerede
Kendi cezaevindeyken doğmuş evladını bile 40 günlükken eline alabilen okulda baban tekrar cezaevine girecekmiş denildiği zaman ağlayan kızını düşünen Haluk Kırcı ağabeyimizin suçu neydi acaba o dönemde ülkücülere yapılan olaylardan kimse içeride kalmazken neden ağabeylerimiz cezaevindeler gerçi onlara göre orası bir medrese çile çekme yeri ama bu insanlar devlet güçlerine karşı gelmek bir hata yapmadıkları halde kendilerine kurşun atanlara gül atacakları halde olmadıkları bilindiği halde neden halen cezaevlerinde çile dolduruyorlar bu ülkeyi canından çok sevenlere verilen mükafat bu mu
Adalet mülkün temeli yazar mahkeme salonlarında mülkün temeli böyle mi oluyor
Süleyman Özmen in Ertuğrul Dursun Önkuzu nun ve binlerce ülkücü ağabeylerimizin katilleri nerede
Yanlışlıkla çıkarılan bir ülkücü olduğu zaman satılmış medya hemen görevine başlıyor katiller dışarıda diye yaygara yapıyor ve asılsız iddialarla ülkücüleri itham ediyor fakat nedense bir şerefsiz pkk lı da aynı hassasiyet gösterilmiyor demek ki tarafsız medya dedikleri de bu olsa gerek

Ülkücüler hiçbir zaman yanlış tarafta olmadılar devletin geleceği için savaş verdiler fakat ilk ezilende kendileri oldular onlar yanlış bişeyler yapmadılar onlar sadece bu ülkeyi sevdiler her ne olursa olsun sevmeyede devam edecekler onların hedefi köklü bir çınar olan Türklüğün dallarını, Orta Asya'ya, tüm Türk Cumhuriyetlerine yaymaktı…

Kırcıları,Ağcaları,Bünyamin Adanalı gibi ağabeylerimize yapılan haksızlıklarının farkındayız farkında olacağız bunun böyle olduğunu herkes bilsin elbet bir gün güneş bizim üzerimize doğacak!!!!
Eski 10-30-2007, 16:35   #2
Kahvecioğlu
Konuk

Ağca ? ( olmamış.)
Eski 10-30-2007, 19:42   #3
ogedai
Konuk

Valla suçları neydi söylerdim ama Oğuz Yabgu kızıyo bu sefer..
Eski 10-30-2007, 20:36   #4
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,182

NEDEN SUÇLU ÜLKÜCÜLER

Kaç gündür eski kitaplarımı karıştırıyor ve 1980 öncesi olayları nedeniyle ceza alanların ve halen cezaevlerinde yatan ideoloji suçlularını inceliyordum ne hikmetse o incelemelerimde dikkatimi tek bir nokta çekti şuan 1980 ve öncesi suçlardan dolayı sadece ülkücüler yatıyor nasıl iş anlamadım ama askerimi,polisimi şehit edenin bile yatmadığı rus askerine selam dur TÜRK askerini arkadan vur uranıyla yola çıkanlardan genellikle kimseye rastlamadım.
Düşünüyorum da neden ülkücüler içeride diğerleri dışarıda tek dertleri vatan olan neden içeride,gençlik ateşlerinin kurbanı olan bu ülkücüler,Akp’nin geçen dönem hükümetinde birçok PKKlı dışarı salınırken halen içerdeyse bu haksızlık olmuyor mu?

Ülkesini canından çok seven bu insanlara yapılanın adı hukuk dilinde ne oluyor acaba
Nerede 5300 ülkücünün katilleri nerede sakat bırakılan ülkücü ağabeylerimizin failleri nerede ? Bunun peşini ülkücü camia,hukuk ve basın neden takipetmiyor?Amerikalı Hocaefendiler Türk bayrağını indirenlerle mücadele eden ülkücü şehitlerle ,Türk bayrağını indirenleri aynı kefeye koyup;terörist ilan etmedi mi?Ne demokratı ne cemaatcısı ne de merkez sağı bu şehitlerin faillerinin peşindedir.Hatta ülkücüler bile nerdeyse unutmaktadır.
Bu ülkeyi canından çok sevenlere verilen mükafat bu mu ? Adalet mülkün temeli yazar mahkeme salonlarında mülkün temeli böyle mi oluyor Süleyman Özmen’in Ertuğrul Dursun Önkuzu’nun ve binlerce ülkücü ağabeylerimizin katilleri nerede? O dönem Avrupa’ya kaçan binlerce PKK çizgisindeki katilin,ülkeye ellerini kollarını sallayarak dönmesine engel olunuyor mu?
Ülkücüler hiçbir zaman yanlış tarafta olmadılar devletin geleceği için savaş verdiler fakat ilk ezilende kendileri oldular onlar yanlış bişeyler yapmadılar onlar sadece bu ülkeyi sevdiler her ne olursa olsun sevmeyede devam edecekler onların hedefi köklü bir çınar olan Türklüğün dallarını, Orta Asya'ya, tüm Türk Cumhuriyetleri ile kucaklaştırmaktı.Ve bu kutlu hedeften zerre kadar yılmadan ilerleyeceğiz.

Aslında Türklüğe sahip çıkmayanlardan ülkücülere sahip çıkmasını beklememiz yanlış olur.Türklük adı Devletimizden silinmektedir.Bu da hain girişim, yeşil komünistler ve kukla diyalogcular tarafından yapılmaktadır.Halk mankurt olmuş sessiz tepkisiz Sevr şartlarına dönmeyi seyretmektedir.Yapılan haksızlıklarının farkındayız farkında olacağız, bunun böyle olduğunu herkes bilsin elbet bir gün güneş bizim üzerimize doğacak.Türk’ün unutulmuş büyük medeni vasfı olan o güneş doğunca, gece yarasaları gidecek Türk yurdunun semalarında bozdoğanlar uçacaktır.

Durmuşoğlu
http://turkcutoplumcu.org/index.php?...temid=99999999

uyarılarılarımızı dikkate alan arkadaşımız yazısını değiştirmiştir.
Eski 10-30-2007, 21:27   #5
Oğuz Yabgu
Senior Member

İletiler: 518
Oğuz Yabgu - MSN üzeri İleti gönder

Alıntı:
ogedai Rumuzlu Üyeden Alıntı
Valla suçları neydi söylerdim ama Oğuz Yabgu kızıyo bu sefer..

Ülkücülerin içersinde asıl amacını unutmuş ve hatalar işlemiş insanlar vardır. Bu o kişilerin sorunudur. Ve bu kişilerle, ülke içindeki tek milli hareketi karalamak insafsızlık olur. (diğerleri bana göre bireysel milli hareketlerdir) Bu oluşuma her türlü insan girebildiği için, içlerinde çıkarları doğrultusunda işlere bulaşanlar olabilir. Bazı Müslümanların ayyaş olması, bütün Müslümanları ayyaş yapmaz. Yoksa sırtını Türk Milletinden başka hiçbir güce dayamamış insanlara ayıp etmiş oluruz! Hele onların ABDci olduğunu söylemek, kör gözle nişan almaya benzer. Kendileri Sovyetçi oldukları için başkalarını da kendileri gibi zannetmektedirler. Yoksa hiçbir oluşum, örgüt, dernek ve benzerleri, tüm üyelerine kefillik edemez. Sonuçta bu insandır ve tüm insanlar hata yapmaya meyilli bir nefsle doğarlar. Olayı bu gerçeği bilerek değerlendirme yapmak gerekir.
Eski 10-30-2007, 23:47   #6
ogedai
Konuk

Bu arada bir dönem, yani o karışık yıllarda insan hakları savunucuları yalnızca solcu hakları savunuculuğu yapmışlar. Aynı şimdi olduğu gibi, yani Kürt hakları savunuculuğu yapmaları gibi. Bu durum ülkücü insanlara yapılan haksızlıklardan biridir sadece. Ancak ülke solunun bitirilmesi, daha doğrusu ulusal sol hareketin bitirilmesi, karşısında ki insanın solcu ,ancak ülkesini seven biri olduğunu hiç düşünmeyen ülkücü kardeşlerimin yanlış yönlendirilmesiyle alakalandırılabilinir. Artık Türk solu diye bir kavram olmaması sol hareketin Kürtleştirilmesi ile bitmez. Sol hareket Kürtleştirildi ve sonra kendini feshetti. Karşısında, ülkesini seven, colanın yarısı zehirdir diyen, emperyalizm kavramını öğreten bir topluluğun yok olması bilimsel olarakta dengesizlik doğurur. Eğer Türk solu güçlü olsaydı ya da Kürtleştirilmeseydi durum daha farklı olabilirdi. Solcu ya da sağcı değilim. Türkçüyüm. Ancak konunun açıklığa kavuşması gerekir.

Hiram Abas yemin etmişcesine solcu avına çıkarken, solcuların Sovyetçi olduğu iddiasını biliyordu elbet. Ama anladığımız kadarıyla ismi ile anlaşılacağı üzere bizden olmayan Abas.. Mossad emriyle ulusalı hedef alıyordu. Çok yazıldı, kimse değildir demedi nedense. Yanında ise bulunduğu kurumu kurtuluş olarak gören ülkücü kardeşlerimiz yer aldı. Her safhada görevlendirildiler.

Tabi ki solcu kardeşlerimiz de, faşizm karşıtı, insan hakları savunucuları sandıkları Kürt arkadaşlara yerlerini memnuniyetle terk ederken planlanan şeyin farkına varamadılar. Aptallıkları ile kaldılar. Hala kalmış ve şaşkın şaşkın bakar durumda bulabilirsiniz birçoğunu.

Uzun zaman ülkü ocağında görev aldım. Hatta kendi okulumun teşkilatını kurdum büyük bir onurla. Ancak her iki tarafın da birbirini Amerikancı, Sovyetçi diye aşağıladığı zamanlarda dinlediklerim beni bu düşünce noktasına getirdi. Her iki tarafta ülke sevgisi adı altında, ülke için büyük hatalara sevkedildi. Gerçekten, bir kısım, Kürt hamisi Rusların direktifi ile Kürtleştirilirken, diğer taraf Sovyet olacaksınız korkusu Amerikanlaştırıldı. Şimdi hamiler değişmiş olabilir ancak, hedef aynı..

O yüzden yazıyorum, başkalaşmayalım istiyorum. Kendimiz olalım.

Ben de Gazi Üniversitesi mezunuyum. Kütüphanemizde hala vardır sosyalizmle mücadele derneğinin dergileri. Ama ülkemizde emperyalizmle mücadeleyi Atatürkten sonra kimse bulamadı ne yazık ki. Rwanda'dan daha da karışık kafamız.. Kim kimdir, ne nedir bilemiyoruz. BİLDİRİLMİYORUZ!

Amerikaya hayır diyen solculardı, şimdi sağcılar. Zorunlu din dersi olmaz diyenler solculardı, şimdi ise ulusalcılar tarikat bağımlılığı yaratır diye istemez oldular. Daha bir çokları. Rolleri değişiyoruz hep. Hepimiz ülkemizi seviyoruz birbirimizi sevmiyoruz. Sevdirilmiyoruz. Sadece vatan.
Eski 10-31-2007, 21:18   #7
Oğuz Yabgu
Senior Member

Ülkücülerin o dönemde özellikle sovyetlere karşı bulunması, Şehrin sokaklarına taşan kızıl bayrakların çoğalmasıydı. Cam, çerçeve indirilmeye başlandığı bu dönemde, milletin vermiş olduğu doğal bir refleksti ülkücü hareket. Ülke içinde yoğun bir propaganda ve örgütlenme kuran Sovyetler, soğuk savaş sırasında Türkiyeyi sınırlarına çekmeye çalışıyordu. ABD de aynı isteği duyacaktır, yalnız etkinlik açısından Komünizm gibi halk içinde yayılmacılık siyaseti izleyemedikleri için aynı darbeyi vuramıyorlardı. Bu yüzden öncelik, sokaklara şiddet taşıyanlara karşı verilmişti. Eğer o dönemde ABD karşıtlığı yapan çoğunluk, Türk iradesiyle varlık göstermiş olsaydı, iki emperyal güce karşı ortak bir hareket sağlanabilirdi. Ama böyle bir ortam oluşmadı. Sol kanatta, her yönleriyle anıldıkları kanatla farklılıkları bulunan yalnız iki kişi hatırlıyorum: Necip Hablemitoğlu ve Uğur Mumcu. Tanımadığım bir kaç kişi daha çıkabilecektir elbette.

Yalnız bugün çok daha sağlıklı bir düşünce olgunluğumuz var. Bugün emperyalist, sömürgeci güçlere karşı ortak bir milli irade yakalanmaya istek var. Bugün körüne körüne, bağnaz bir kalıpçılık anlayışından uzaklaşılmaya başlandı. Ben özellikle sol - sağ gibi dış akımlı ülkülemlerin isimlerine bile tahammül edemiyorum. Ben ikisi de değilim çok şükür. Kendimi Türkçü ya da Türk Milliyetçisi olarak ifade ederim. Sadece bu iki tanım, Türklüğün bağımsız ruhu sebebiyle sömürgeci tüm yapılara karşı olduğumu göstermeye yetmektedir. Sosyal devleti savunurum ve her insanın bir yaşam standardına kavuşturulması emelimdir. Yalnız emeği oranında karşılık görmesi gerektiğine de kesinlikle inanrım. Doğadaki varlıkların hiçbiri birbirleriyle eşit değildir. Bu ancak yönetici zümrenin çıkardığı bir ütopya hareketi olabilir. Herhalde demek istediğim anlaşılmıştır. Artık birlik zamanıdır..
Eski 10-31-2007, 22:39   #8
ogedai
Konuk

Kesinlikle Oğuz, yakın tarihi farklı yorumluyor olmamıza rağmen, sonuçta, hem bu başlık altında hem diğer başlıklarda ortak noktamız Türkçülük. Yani son sözümüz bu oluyor. Sağdan soldan arındırılmış Türkçülük. Kendine has siyaseti barındıran bir yapı istemek zaten bu birlikteliğin en güzel işareti. Bu ise, bence iyi haber. Aklın yol bir derler.. dönüp dolaşıp aklın yolunu izliyoruz.
Eski 10-31-2007, 22:58   #9
Oğuz Yabgu
Senior Member

Evet, çünkü bizim gibi düşünenler dün de *bağımsız* Türk iradesi düşüncesiyle yaşıyorlardı. Aynı ağacın yaprakları dibine düşer. Her rüzgara kapılansa onun bunun topraklarına tabi.
Eski 01-25-2008, 01:41   #10
kobali
Bölüm Sorumlusu

kobali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,312
Varsayılan Ynt: Neden ülkücüler

Sayın Sibirya Kurdu kardeşimin sorgulamakta olduğu o yok olası seksenli yılları anlatmaya kalksak, günler sürer. İsmini andığınız yiğit Bünyamin ve Haluk; çocukluk arkadaşlarımızdır. Aynı muhitin çocuklarıydık ve bir çok insan gibi vatanımızı ve milletimizi çok seviyorduk. Bu gün, hiçte haketmedikleri bir zulmü yaşamak zorunda bırakılmışlardır. Sırtlarının sıvazlandığı günler gitmiş, yerine "tukaka" günleri getirilmiştir. Şeriatın kestiği parmak misali, devletinin vermiş olduğu cezaya rızalık göstermişlerdir.

Samimiyetle ülkesinin menfaatleri için öne çıkan gerek sağ ve gerekse sol görüşlü insanlarımızın ortak kaderi paylaştıkları gerçekliktir. Yaşı küçük olduğu halde uydurma kemik yaşı raporuyla asılan genci de üzülerek yadediyorum. Batılı emperyalistlerin, bu Türk gençlerini limon gibi sıkıp posasını bir kenara attığını anladığımız gün; sağcı veya solcu taraflarını atmış bir Türk gençliğinin doğacağı aşikardır. Atatürk'ün ülküleri doğrultusunda çabayla yürünecek yol, vahşi batı emperyalizminin sonunu getirecektir.

Bu gün geçtiğimiz günler, o vahşi emperyalistlerin tüm şiddetiyle Türklerin üzerine geldiği günlerdir. İçimizde barındırdıkları devşirme hainleri bu süreci hızlandırıp, bir an önce Türk yurdunun, gözü doymaz emperyalist ellere geçmesini ve de Türklüğün bu topraklardan yok edilmesini sağlamaya var güçleri ile çalışmaktalar.

Bu satırları yazdıktan sonra, o ülkesini canı kadar çok seven yiğitlerin, neden pasivize edildikleri yanıt bulur sanırım. Son günlerde bu hususta son darbenin çalışmaları alenen yapılmakta. Sözün özü; Türkiyeye ve Türklere küfür edilme ve hatta yok edilme çabalarının en üst seviyesini yaşamaktayız. Güvendiğimiz dağlara ne yazıktır ki kar yağmıştır. Bu yüzden Türklerin kendi ülkelerinde kendi kaderlerini tayin hakkının sökülerek alınacağı günleri yaşamaktayız. Uyuduk, uyanalım. Uyandığımız gün bu gafleti sona erdireceğiz ve o melanetler geldikleri gibi gideceklerdir...

Seçenekler
Tarz