Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 10-21-2007, 21:44   #1
BEYATLI
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Terörü Kınadık

Bugün saat 18:00 civarı Eskişehir Kredi Yurtlar Kurumu Dumlupınar Yurdu'nda Terörü kınama eylemi düzenledik...

Güvenliğin dahi engel çıkarmadığı eylemimiz sloganlarla başladı... Daha sonra yurttan çıkıp yürüyüş yaptık.

Eskişehir'de Estram ve Esulaş şirketleri otobüslere bayrak asarak tepkisini gösterdi.

Yine evlere astığımız bayraklarla tepkimizi ortaya koyduk...

Eskişehir bugün kan ağladı,
Eskişehir bugün Kıpkırmızı donatıldı,
Eskişehir genci bugün acısını kalbine gömerek dimdik yollardaydı,
Eskişehir'de ses en son seviyedeydi...

Elimizden bu geliyordu ve en iyisini yaptık...

TEŞEKKÜRLER ESKİŞEHİR...

Yürüyüşümüz Dumlupınar Yurdu önündeki bir dakikalık saygı duruşu ve arkasından İstiklal Marşının okunmasıyla ŞİMDİLİK son buldu...

Ama Eskişehir tepkisini göstermeye devam ediyor...

DUYURU:
22.10.2007 tarihinde Eskişehir Vilayet Meydanında saat: 12:30 'da bir araya gelip, Terörü kınama mitingi yapıyoruz... BÜTÜN UYANIŞÇILARI YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ...

Yarın Osmangazi Bilimkenti'nde saat 12:30 'daki derslere girmemeyi, tepkimizi göstermek için Vilayete gitmeyi düşünüyoruz... ESOGÜ'lü arkadaşlar; desteklerinizi bekliyoruz...

TÜRKİYE KAN AĞLIYOR, AMA HALA AYAKTAYIZ... ve YIKILMAYACAĞIZ...
Eski 10-21-2007, 22:44   #2
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,862
Varsayılan Ynt: Terörü Kınadık

Öncelikle yüce Türk milleti sağolsun.
Eskişehir'i her konuda destekleyip,tutumunuzdan dolayı tebrik ediyoruz.En elemli günlerde yürek yüreğe olalım.Diğer yığılışlarda daha çok insanımız olması dileğiyle.

UYAN TÜRK MİLLETİ UYAN!!!

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 10-23-2007, 19:40   #3
Mühendis
Türkçü Toplumcu

İletiler: 388

Bizde Dün 17:30'da bir yürüyüş düzenledik. Çok yüksek katılım oldu. Edirne'de bu kadar insan varmıydı dedim. O derece bir kalabalık vardı.

(öğrenciyken pek bir heyecanlıydı sanki)
Mühendis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 10-23-2007, 19:51   #4
BEYATLI
Konuk

Alıntı:
Mühendis Rumuzlu Üyeden Alıntı
Bizde Dün 17:30'da bir yürüyüş düzenledik. Çok yüksek katılım oldu. Edirne'de bu kadar insan varmıydı dedim. O derece bir kalabalık vardı.

Edirne'ye duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz...
Eski 10-24-2007, 22:20   #5
BEYATLI
Konuk

Dün Şehit Astsubay Soner ÖZÜBEK'in cenaze töreninde Emniyet Müdürü ile bir komutanın tartışmasına tanık olduk maalesef, üstelik şehidimizin tabutunun hemen önünde... Emniyet Müdürü kalabalığı yadırgadı ve polislere dönerek, ''Coplayın şunları derhal, coplayın'' sözü üzerine komutan olaya müdahale etti...

Ne denir ki, her şey beklenir bu saatten sonra...

Bu arada şehit ailemizi ziyaret ederek acılarına ortak olduk... Onların göz yaşlarını silmeye gitmiştik ama ne görelim, onlar şehit oğulları için ağlamıyorlardı. Çok erdemli davranışları oldu. Göz< yaşlarını kalplerine gömdükleri ap açık ortadaydı... Tek istekleri ise başka canlar yanmasın oldu...

Bizleri çok hoş karşıladılar ve başarı dilediler. Sımsıcak okşayışını hiç unutmayacağım şahit anasının, ablası da bir o kadar sıcak ve temiz insan...

Şehidimizin abisi de aynı görev için oradaymış ve tezkeresini alıp gelmiş... Annesi: ''Oğullarım birlikte geldiler'' deyip gülümsedi... O an hıçkıra hıçkıra ağlamak vardı ama biz de gömdük kalbimize ve hep birlikte tebessüm ettik...

Bir şey daha var...

O eli öpülesi kadın, anam '' VATAN SAĞ OLSUN'' yavrum dedi ya, bunun üzerine hiç bir şey diyemedik...

İŞTE BİZ BÖYLE MUKADDES ANALARIN EVLATLARIYIZ, BİZ BÖYLE BİR MİLLETİZ
Eski 10-26-2007, 14:46   #6
BEYATLI
Konuk

Eskişehir Vilayet meydanında 29Ekim 2007 tarihinde yapılacak olan ''Cumhuriyet Kutlamaları'' şehitlerimiz nedeniyle iptal edilmiştir!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Eski 10-27-2007, 00:27   #7
Oğuz Yabgu
Senior Member

İletiler: 518
Oğuz Yabgu - MSN üzeri İleti gönder

Şehit ziyaretine giderek duyarlılık gösterdiğin için tebrik ederim Beyatlı. Bu şekilde dayanışma ve birlik içinde olunması gerekli.

Yalnız Cumhuriyet Kutlamasının iptal edilmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Çünkü bu kutlama, hainlere karşı bir gövde gösterisi halinde de yapılabilirdi. Şehitlerimiz için düzenlemede bazı değişiklikler yapılması kaydıyla tabi.
Eski 10-27-2007, 00:41   #8
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,862

Alıntı:
Oğuz Yabgu Rumuzlu Üyeden Alıntı
Şehit ziyaretine giderek duyarlılık gösterdiğin için tebrik ederim Beyatlı. Bu şekilde dayanışma ve birlik içinde olunması gerekli.

Yalnız Cumhuriyet Kutlamasının iptal edilmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Çünkü bu kutlama, hainlere karşı bir gövde gösterisi halinde de yapılabilirdi. Şehitlerimiz için düzenlemede bazı değişiklikler yapılması kaydıyla tabi.
Evet bir bakıma bunuda düşünüyorum.Derneğimiz de Cumhuriyet etkinliğini iptâl etti ve tebrik ettim aylardır bu konu üzerine eğilip, hazırlandığımız halde.
Geçen hafta son şeklini vermek için toplandık ve şehitlerimiz anılacak,ister istemez de biraz matem havasında geçecek diye kararlaştırdık.Ertesi gün yönetm kurulu iptal edelim dediler,oraya sanatçı da gelecek ve kimi eğlendireceğiz millet yasta iken...

Pazartesi sabahı elimizde çelenk,meydandaki Atatürk büstünün olduğu yere gidip, saygı duruşu ardından istiklal marşı ve kısa bir konuşma ile bitireceğiz.Cumhuriyet bayramamız işte bu şekilde zehir edenlere lanet olsun...Etkinliği yapacak olanlarada birşey demeye hakkımız yok.Hayırlısı olsun diyelim.

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 10-27-2007, 01:34   #9
Oğuz Yabgu
Senior Member

İletiler: 518
Oğuz Yabgu - MSN üzeri İleti gönder

Tabi, şarkılar eşliğinde geçmesi yanlış olurdu. Son karar da yerinde olmuş zaten. Evet, hayırlısı olsun..
Eski 10-29-2007, 19:49   #10
BEYATLI
Konuk

Alıntı:
Oğuz Yabgu Rumuzlu Üyeden Alıntı

Teşekkürler Oğuz Yabgu...

Özellikle bu günlerde birbirimize destek olmalıyız, elimizden gleni yapıyoruz...

Kutlamaların iptal edilmesine gelince; Eskişehir'de 29 Ekim kutlamaları gündüz okullarımızın hazırlamış olduğu etkinliklerin ardından gece de sanatçıların... halkı eğlendirmesi ile son buluyordu. Gündüz yapılması gerekenler yine yapıldı. Büyük yığılışlar, yürüyüşler düzenlendi. İstiklal Marşı okunup, saygı duruşunda bulunuldu. İptal edilen akşam etkinlikleri idi. Yani şarkı, türkü eşliğindeki programlar iptal edildi.

Taktir edersainiz ki böyle olması gerekiyordu. Ben bu şekilde düşünüyorum. Türk'ÇE'nin de içinde bulunduğu derneği de kutluyorum. Yerinde bir davranış olmuş.

Saygılarımla...

Seçenekler
Tarz