Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Toplumu Bilinçlendirme Çabaları > Yazılar ve Ağbetik

Yazılar ve Ağbetik Başkalarına ait makale veya ağbetik paylaşımı

Seçenekler Tarz
Eski 11-18-2007, 23:43   #1
Türk'ÇE
Yönetici

Türk'ÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,862
Varsayılan EL'DE NE ÇOCUKLAR VAR

Elde ne çocuklar var!
Sizin çocuklar Gabar’da eşkıya ile boğuşsun. Bizim Kemal Unakıtan’ın çocukları da dolarlarla boğuşuyorlar.

Zavallılar belli ki çok da yoruluyorlar. Çok düşünüyor, çok koşturuyor; çok iş çıkarıyorlar.
Düşünün bir kere:

Maliye Bakanımızın oğlu Abdullah ile kızı Fatma Hanım; başbaşa verip iş alemini incelemişler. Ve bir keşif yapmışlar: Limanlarda kullanılan elektronik işletim-gözetim sistemlerinin temsilciliğini almak. Limanlarda genellikle Cosmos veya Navis adı verilen sistemler kullanılıyormuş. Bunu keşfeden Unakıtan kardeşler, kendilerine çok benzeyen Zeynep Basutçu ile birlikte Telemobil adlı bir şirket kurmuşlar. 5 Ocak 2005’te... Ve hem Navis’in hem Cosmos’un temsilciliğini almışlar. Aynı yıl; Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Mersin Limanı’nı ihaleye çıkarmış ve Akfen Grubu ile Singapurlu SPA’ya satmış. Limanı alanlar da Unakıtan kardeşleri çağırmışlar ve onlardan 2 milyon dolarlık işletim sistemi satın almışlar. Diyeceksiniz ki ne var bunda? Hiçbir şey yok... Ben sadece Kemal Bey’in çocuklarındaki bu ilerigörüşlülüğü anlatmak için yazdım bunları. Benim oğlum, özel sektörde; zamanı geldiğinde bin kişiyi yönetiyor ama Kemal Bey’in mahdumları gibi keşifler yapamıyor. Biliyorum ki sizin çocuklarınız da böyle keşifler yapacak durumda değil. Bizimkiler vatanı beklerken; onlarınkiler; bu vatanın içinde milyonluk dolarlarla iş yapıyorlar. Hem de askerlik çağında oldukları halde. Kimisi armatör oluyor; kimisi yumurta tüccarı... Allah da seviyor bu çocukları; yürüyün ey sevgili kullarım; kim tutar sizi, diyor. Onlar da yürüyorlar: Ahmet Buraklar, Erkanlar, Abdullahlar; Fatmalar kol kola...
*Rıza Zelyut / Güneş

"Biz bu zulmetler içinden çıkarız bir gün olur;
Şarka garba yıldırımlar çakarız bir gün olur.

Kara bulutlar içinden parlayıp şimşek atar,
Gök gürler, dolular yağar; bakarız bir gün olur.

Kafkas, Buhara, Kırım'dan çevrilen hisarları,
Vurur millî külünk ile yıkarız bir gün olur.

Türkistan'ın güneşinden alırız bir kıvılcım;
Cehennem olur cihanı yakarız bir gün olur.

Anadol'dan Hindistan'a geçeriz Temür gibi,
Himalaya dağlarını çalkarız bir gün olur.

Dağıstan, Kırım, Kazan'ı; İran, Turan, Kaşgar'ı,
İttihadın zinciriyle sıkarız bir gün olur.

Bizi boğmak için yurda akan acı selleri,
Dinimizin kuvvetiyle tıkarız bir gün olur.

Türk doğarız, Türk gezeriz, Türk yaşarız dünyada;
Devrilen Moskof elinden çıkarız bir gün olur.

Der Zülâlî, Volga, Tuna, Ceyhun, Araslar gibi
Tuğyan eder deryalara akarız bir gün olur."
Türk'ÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 11-19-2007, 12:13   #2
BEYATLI
Konuk

İletiler: n/a
Varsayılan Ynt: EL'DE NE ÇOCUKLAR VAR

Daha düne kadar Rıza ZELYUT'u tanımıyordum ama üç beş sayfasını okudum hayran kaldım...

Bu yazıyı da okumuştum gazetede... Anasına bakıp kızını almak mı desem, üzüm üzüme baka baka kararır, ya da ağaç yaş iken eğilir mi?

Neyse nereye hangi ata sözünü kondurursanız kondurun. Kaç tane can verdik kısa zamanda. Bu erlerimiz Anadolu çocuklarıydı. Bugün de abilerimi yolcu ettim askere... Vatan borcunu ödemeye gidiyorlar diye sevindim mi, yoksa üzüldüm mü bilmiyorum... Ve hiç biriyle konuşamadım, söyleyecek bir şey bulamadım...

Koltuklardakilerin de çocuklarının kimisi çürük raporu alır, kimisi bedelli yapar... Ötekiekonomiyi nasıl bozarız,_evet adeta bu düşünce ile- raporlar hazırlar...

Ya işte böyle... Düzen bu. Aslında bunun anlamı düzensizlik olsa gerek. Bilmiyorum. Ben gene nasıl yazacağımı bilmiyorum... Ne denilir bilmiyorum. Eğer can taşıyorsa, cana bed dua etmek de yakışmaz kula...

Allah'im sen bilirsin...

Seçenekler
Tarz