Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Türkçü Toplumcu Görüş > Tepkilerimiz

Tepkilerimiz Ağ üzerinden ya da somut olarak gösterdiğimiz yasal tepkiler eşgüdüm otağı.

Seçenekler Tarz
Eski 09-15-2008, 10:16   #11
Murat KARAL
Türkçü

İletiler: 35
Murat KARAL - İCQ üzeri İleti gönder Murat KARAL - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Ynt: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!

Ben 10 yıllık Türk Eğitim-Sen'liyim.İlk ve tek sendikamdır.Bu tür şeyler yalnızca bizim sendikada olmaz.Çünkü buna müsaade edecek kimse bulunmaz.Hem Türk Eğitim-Sen'de böyle adam bulunmaz.Adının başındaki Türk bile bu bilinci göstermiyor mu?Diğerlerinde böyle şeyler olması doğal
Murat KARAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-15-2008, 19:45   #12
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,182

Soroscu, ABci ve milli devlet karşıtlarını sevindiren fikirler bu sendikada yeşeriyor olsa gerek.
Eski 09-23-2008, 12:34   #13
kobali
Bölüm Sorumlusu

kobali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1,312

Çok doğru bir tespit sayın yöneticim. At ile itin izlerinin birbirine karışması bu olsa gerek. Bu ülke darphane gibi vatan haini üretmekte. Bir şeyler yanlış gidiyor, bizler de uzaktan seyretmeye devam ediyoruz. Sular durulursa bir şeyler göreceğiz ya!
Eski 07-12-2009, 17:22   #14
Tanrıkut
Yönetici

Tanrıkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2,182
Varsayılan Cevap: Eğitim-Bir-Sen: Öğrenci andından “Türklük” çıkarılsın!

Mazlum- Der tarafından hazırlandı, Diyarbakır'da asıldı

Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA) 12 Temmuz 2009
Mazlum- Der tarafından hazırlandı, Diyarbakır'da asıldı

İLKÖĞRETİM okullarında okutulan ‘Öğrenci Andı'nın kaldırılması için kampanya başlatan Mazlum-Der, hazırladığı ve içerisinde garip ifadeler bulunan afişleri Diyarbakır'daki bilboardlara astırdı.

Çizimlerin yer aldığı mizahi dille yeniden yazılan ‘Öğrenci Andı’nda, ‘Ne mutlu Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Aleviyim... diyene, sonra da dayak yiyene” denildi.

İşte o afişler / Foto-Galeri

İlköğretimde okutulan ‘Öğrenci andı'nın kaldırılması için daha önce imza kampanyası başlatan Mazlyum- Der, şimdi de bu amaçla hazırladığı afişleri bilboardlara astırdı. ‘Andımız kaldırılsın kampanyası' başlığı ile hazırlanan afişte, ‘Öğrenci Andı' mizahi şekilde yeniden hazırlanarak çizimler eşliğinde afişe yerleştirildi. Hayat Bilgisi dersi ve ‘Andımız' başlığı ile afişte verilen andın metni şöyle yer aldı:

“Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyimi, Aleviyim... Desem de, ben çalışkanım ilkin, büyüyünce işsiz kalsam da. Büyüklerimi görmek, küçüklerimi dövmektir işim. İlk işim yurdumu ve milletimi ‘Üzüm'den çok sevmektir kesinlikle. Ülküm, takla atmak, yere düşmek ve ne olursa olsun taş ile yakalanmamaktır. Ey büyük Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi... Kaçtığın yoldan, gösterdiğin hedefe oturmadan yürüyeceğime ayran içerim. Varlığım Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi. Varlığına ceza olsun. "Ne mutlu Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Aleviyim... Diyene, sonrada dayak yiyene.”

Afişin altında metninin mizahi olarak hazırlandığı belirtilerek, söz konuşu çalışmada amaçlanan olayın öğrenci andının kaldırılması olduğu uyarı yazısı yer aldı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12055777.asp?gid=229

Seçenekler
Tarz