Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Basın-Yayın Güncel Konular > Türkiye'den Haberler

Seçenekler Tarz
Eski 11-09-2008, 15:09   #1
İlker
Bölüm Sorumlusu

İletiler: 929
Varsayılan Haydi Çocuklar Yemek Vakti!

Burası İzmir Cevizli Köyü İlköğretim Okulu’nun yemekhanesi...

Eğitimde devrim!
İlköğretim okulu yetersiz kalınca
350 öğrenci yemeklerini bir inşaatın içinde tuğlalar arasında yemek zorunda kaldı

Okul Aile Birliği üyesi Hüseyin Güllü, 50-60 kişilik sınıflarda ders görmeye çalışan çocukların, bir de inşaat içinde yemek yeme durumunda bırakıldıklarını, bunun adının eğitim olamayacağını söylüyor.

İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı Cevizli Köyü’nde yetersiz kalan ilköğretim okulunda lojman ve yemekhanenin dersliğe dönüştürülmesi sonucu, çocuklar yemeklerini bir inşaatın içinde yemek zorunda kaldılar. Eski binanın depreme dayanıksızlığı nedeniyle kullanılmaması sonucu 2007 yılından itibaren ikili öğretime geçilen okulda, lojmanlar ve yemekhane derslik haline getirildi. Ancak, ikili öğretime taşımalı öğrencilerin de eklenmesi sonucu bina yetersiz kaldı.

Gerekirse kahve kiralarız!
Kiraz Milli Eğitim Müdürü Yunus Ergin, yemekhanenin olmayışı sebebiyle yer sıkıntısı çektiklerini belirterek, şunları kaydetti: “Bu inşaatta çocuklarımızın yemek yemesine tabii ki gönlümüz el vermiyor. Çözüm arayışı içerisindeyiz. Gerekirse geçici olarak köyde bir kahvehaneyi kiralayıp, yemekhane yapacağız.” Kiraz İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Çavuş ise, “İzmir’in Karşıyaka’sında bir çocuğu böyle bir ortamda tutabilir misiniz? Yemek yedirebilir misiniz? İzmir’in Karşıyaka’sı ile Cevizli köyündeki çocuk arasında ne fark var?” diye sordu. Öğrenci velilerinden Birgül Karaer (36) ise zor şartlar altında çocukları okutmaya çalıştıklarını ifade ederek, çocuklara inşaatın içinde yemek yedirilmesine çok üzüldüklerini dile getirdi.

Seçenekler
Tarz