PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Madalya Taksaydınız


İlker
12-27-2008, 10:18
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/resimler/1230333384.jpg

MHK Başkanı’na küfrün cezası 3 aymış! PFDK’nın kararı, spor dünyasını şoke etti. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Demirören, “Kaba bir dil kullanmış olabilirim” dedi.

Demirören’e ceza değil ödül
Disiplin Kurulu’nun, ‘Lige balans ayarı yapılıyor’ diyen Şener’i 1, Sarvan’a küfreden Demirören’i 3 ayla cezalandırması tartışmalara neden oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun ’Ligin tepesine balans ayarı yapıldı “ diyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’e 1, MHK Başkanı Oğuz Sarvan’a küfreden ve sahaya inip hakemleri tartaklayan yöneticileri desteklediğini söyleyen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’e verdiği 3 ay hak mahrumiyeti tartışmalara neden oldu. PFDK’nın, ’balans ayarı’lafına ’küfre’yakın ceza vermesi çifte standart olarak yorumlandı. Demirören’in cezasına en büyük tepki yine siyah beyazlı camiadan geldi.

Bu bir ikaz
Muhalefetin ağır toplarından Celal Kolot, cezanın ödül olduğunu söyleyerek, ” Sadri Şener’e haksızlık yapıldı “ dedi. Sinan Vardar, Demirören’e verilen cezanın bir ikaz mahiyetinde olduğunu belirterek, ” Bu bir daha yapma şeklinde bir uyarı “ diye konuştu. Eski yöneticilerden Aziz Çankırı da, cezayı hafif bulduğunu belirterek, ” Kendisinin destek olduğu bir federasyondan bundan başkası beklenemez. Yöneticilerin sahaya inmesi saha kapattıracak bir olay “ şeklinde konuştu.
Haber: Recep ŞEKERÖnce tehdit sonra özür
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, son 20 yıldır sistemli ve sürekli bir şekilde Beşiktaş üzerine oyunlar oynandığını ileri sürdü. Basın toplantısıdüzenleyen Yıldırım Demirören eleştirdi, tehdit etti ve sonunda da özür diledi. “Bu senaryoyu yazanlar, sahneye koyanlar iyi bilsiinler ki bunları gerçekleştiremeyecekler ve yazdıkları senaryo içinde boğulacaklardır. 2004 yılından bu yana çeşitli vesilelerle dikkat çekmeye çalıştım, ’Üç büyükler’gerçeği gizlenmeye, ’iki büyük var’yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor” dedi. Demirören, barkovizyon gösterisiniin ardından “G.Saray maçından sonra söylediklerimi kaba bir dille söylemiş olabilirim. Bunun için tüm takımlardan özür diliyorum” diyerek toplantıyı bitirdi. Bu arada, yönetim, cezanın indirimi için Tahkim Kurulu’na başvurdu.++++++


Satmadan alamayız
Ekonomik sıkıntı yaşayan, personelinden altyapı çalışanına kadar kimseye aylardır para ödeyemeyen Beşiktaş’ta, Mustafa Denizli’nin transfer isteğini yönetim, ”Futbolcu satmadan asla olmaz“ diye yanıtladı. Siyah Beyazalılar’da Denizli ile yıldızları barışmayan ve satılmaları söz konusu olan Bobo, Cisse, Tuna ve Ali Tandoğan ve Seric satış listesine konuldu.

Tuna isyan etti
Transfer listesinde Zenitli Fatih Tekke ile CSKA Moskovalı Caner’i de bulunduran yönetim bu futbolculardan gelecek parayı bekliyor. Satış listelerine konulmalarına tepki gösteren futbolculardan Ali Tandoğan ile Tuna ”Oynamadan gidiyoruz“ diyerek tepki gösterdiler. Tuna, Denizli’nin takımında 10 dakika forma giydiğini, Ali Tandoğan da 6 maç oynayabildiğini söyledi.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberdetay.php?hit=12154